Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ASTRA II 2000-2002 DIESEL CHIAR MERITA CA SH?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
marian36009
astept cu nerabdare parerile voastre legate de aceasta masina,
daca merita ca investitie,
si nu in cele din urma cam cati bani ar face?
:roll:
DORU
Am vazut ca faci comparatie intre Opel si VW. Lasand la o parte diferentele legate de clasa si de vechime, eu iti spun un singur lucru:
VW mai are inca un avantaj vizavi de fiabilitate in fata Opel. Punct. Si bafta in luarea deciziei !
Marcel3
Hi Marian, Nu iti recomand Opel. Nu mai este masina anilor 60.
Cauta orice masina japoneza,promite-ti ca nu vei face acidente si vei avea placere de ia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mihai29230
:brilsmurf: :joker:
Stai linistit ca e o masina buna. Eu am una din 2002. Sunt super multumit de ea.Cei care iti spun : ia din aia sau din aia intai sa le incerce 1-2 ani soi pe urma sa iti dea sfaturi. La o masina nu te rezumi numai la consum sau cat de fiabila e. Tre sa o intretii frate. Asa ca ia-ti una ca merita. Sau ca o alternativa Skoda Octavia. Eu acum vreau sa o iau pe asta care a iesit acum. Asta da masina. Si unde mai pui ca nu e scumpa. Si e VW leit. Bafta.
Val35101
Eu am una din 2000 de 3 zile, nu pot sa iti spun mare lucru, dar cred eu ca la banii astia nu ai alternativa la modul serios , desi oferte sunt o multime la 8000-9000 euro.
Fata de VW pot sa iti zic ca stai mult mai bine in ea si arata mai bine cel putin in interior.
Val35101
Cel putin in Skoda Octavia care toti o compara, practic o "adauga" la VW eu zic ca e destul de naspa pe linga Passat care e super.
In Octavia nu prea ai loc la picioare, eu cel putin la 1,77 m NU am loc in ea nici in fata nici in spate si apoi nu are suspensiile de VW.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.