Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am o problema cu skoda fabia 2003
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Service/Ateliere auto
Catalin1093
http://www.youtube.com/watch?v=l0eyJ2ZuEUE

http://www.youtube.com/watch?v=QNvKez-bIGU

Imi apar astea 2 in bord..stiu ca e ceva de la antigel..nu ma pricep la masini...ce ma sfatuiti?multumesc
DORU
Verifica nivelul de G12 din vas...completeaza daca esub minim (la rece faci observatia).
Daca e in regula nivelul, probabil una din urmat cauze exista:
- senzor vas oxidat
- lichid racire vechi cu proprietati expirate (foloseste un densimetru si apoi schimba-l daca nu e in regim)

Sa inteleg ca iti ai becul Engine aprins in bord ?
Fa o diagnoza si posteaza aici erorile aparute...

Precizeaza ce motor ai pe Fabia (benzinar de 1.2 sau 1.4), daca poti scrie si codul motor ar fi super.
Catalin1093
QUOTE (DORU @ Jan 17 2014, 06:58 PM) *
Verifica nivelul de G12 din vas...completeaza daca esub minim (la rece faci observatia).
Daca e in regula nivelul, probabil una din urmat cauze exista:
- senzor vas oxidat
- lichid racire vechi cu proprietati expirate (foloseste un densimetru si apoi schimba-l daca nu e in regim)

Sa inteleg ca iti ai becul Engine aprins in bord ?
Fa o diagnoza si posteaza aici erorile aparute...

Precizeaza ce motor ai pe Fabia (benzinar de 1.2 sau 1.4), daca poti scrie si codul motor ar fi super.

Prima data mi-a aparut eroarea aia cu rosu(antigelul din ce stiu eu) am mers asa o luna si jumatate..aveam antigel in vas..nu era sub minim..si am uitat sa mai verific..am verificat abia cand mi-a aparaut eroarea aia cu portocaliu(habar n-am ce inseamna aia) Am fost si-am cumparat 1 litru de G12 roz..am pus vreo 0,5 litri..era la limita dintre minim si maxim si nu s-a schimbat nimic..e la fel..e ceva grav?nu ma pricep deloc la masini..daca ai putea sa-mi explici mai pe intelesul unuia ce nu prea are treaba cu astea..as fi recunoscator..
PS: e benzinar si are motor de 1!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.