Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Polo 64 CP
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
admininstrator
Salutare. Am o intrebare destul de simpla pentru niste oameni mai experimentati: as dori sa stiu daca un Polo 2003, motor 1.2, 12V si 64 CP poate fi considerata
o masina slaba in masura in care ai, sa zicem, o panta putin mai abrupta si moare motorul. Mentionez ca sunt incepator, nu am nevoie de o masina puternica sub
nici o forma, dar ma intreb daca dotarile mentionate ofera o putere decenta de care are nevoie masina.

Apreciez sfaturi/lamuriri din partea voastra.

beer.gif
James Kilowatt
care dotari mentionate ofera putere? blink.gif

Nu cred ca exista vreo masina careia sa ii moara motorul intr-o panta. 64CP sunt putini (pentru standardele actuale) insa nu-ti moare motorul nicaieri, si poti sa iti faci treaba cu ea. Insa nici nu e masina ideala pentru depasit coloane de tiruri pe Valea Oltului...
AlexTM
Dotarea la care se refera presupun ca este "12V" smile.gif
Sa nu uitam ca Daciile aveau pe la 45-50 de cai. Iar cu ele mergeau familiile in concediu, la munte si la mare.
Deci se poate.
adrian_r5
QUOTE (AlexTM @ Dec 23 2013, 11:57 AM) *
Daciile aveau pe la 45-50 de cai. Iar cu ele mergeau familiile in concediu, la munte si la mare.

Polski Fiat avea vreo 25 cp ... "cu ele mergeau familiile in concediu, la munte si la mare" in strainatate (adica veneau polonezii in Romania) ... si pentru ca portbagajul era maret, era sublim, da' lipsea cu desavirsire mai tractau si cite o remorcuta pentru bagaje ...
DORU
Pe vremuri, cand mai existau Trabant-uri destule in trafic, un proprietar de astfel de masina a spus odata: "Ajung si eu unde ajung si cei cu Dacia sau Lada, chiar daca cu 30min mai tarziu"...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.