Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Reparatie ECU
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
ghost1
Va rog frumos spuneti-mi si mie cei care va pricepeti, ce firme in Bucuresti imi recomandati ca ar fi serioase pt repararea calculatoarelor motor(ECU)?
Doresc sa repar un ECU de Vectra A de 1.6i c16nz.Momentan am un ecu de c14nz 1.4 si-mi arata eronat si consum si tot,de aceea doresc sa repar ecu original care a fost pe masina.Firme am observant ca sunt o gramada care se lauda ca repara asa ceva si ca au experienta,dar nu stiu in care sa am incredere
DORU
Eu stiu pe cineva in Bucuresti bunut in domeniu...dar nu pot recomanda decat in masura in care si tu il alegi in final dupa ce-l cunosti in persoana.
ghost1
imi arata valori aberante gen" 3.9 l/100 km daca merg cu 80.Si ce e cel mai ciudat e faptul ca relantiul nu-mi scade sub 1.2 l/ora,ori tin minte cand avea ecu original functional imi arata 0.6 l/ora.Cum naiba ca nu inteleg??.Trebuie neaparat sami repar ecu original ca asta de 1.4 arata eropnat totu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.