Help - Search - Members - Calendar
Full Version: parcari de descurajare
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
Pages: 1, 2
krysty
Edilii nostri mult iubiti au clocit o noua tampenie: parcarile de descurajare. "Acestea se refera la provincialii care tranziteaza Capitala. Acestia vor avea posibilitatea sa-si lase masina la intrarea in Bucuresti, sa-si puna pantofii de oras si sa apeleze la serviciile mijloacelor de transport in comun pentru a-si rezolva treburile" ne informeaza Jurnalul National. ma intrb cum se vor simti bucurestenii daca vor fi tratati la fel cand vor merge in concediu la mare sau la munte? bineinteles ca se vor simti nedreptatiti. sa nu uitam cazul Mazare! dar vorba aia: pe astia i-am votat pe astia ii avem!
guerilla
o adevarat mare tampenie.
adica daca eu am domiciliu in bucuresti dar masina e inmatriculata in provincie, sa o duc zilnic la iesirea din oras??
nici o injuratura nu e suficienta pentru a-mi exprima indignarea...
valentino
Am cetit si eu ce le-a coclit mintea... numa' de-alde Mazare si Vanghelie puteau scoate asa ceva...
[addsig]
krysty
N. Ontanu primarul sect. 2 a spus deja ca va face aceste parcari in Voluntari. critiant ai dreptate sunt foarte multi in aceasta situatie. si nu ma refer doar la cei din provincie care s-au stabilit in buc ci si la bucurestenii care si-au cumparat masini din provincie deoarece acestia chiar exista!
guerilla
dovada EU.
e bine ca e aproape de mine voluntari... da nu-l prind eu pe ontanu ala... sa vezi ce il parchez de nu se vede.
adica daca eu am masina cu numar de provincie sa nu merg prin bucuresti. da taxele cine le plateste??? bunica care moarta?? eu nu platesc impozite, taxe de drum, etc??? ce, e soseaua lu' masa? asa tara ca romania nu am vazut....
de ce nu le interzice alora cu masini grele sa nu mai intre in oras (asa cum e peste tot in vest) si sa descarce marfa la intrarea in oras in masini de tonaj mic...
krysty
e clar! esti suparat rau de tot!!!!!!!!!!!
guerilla
acuma chiar sint. lol
George Serban
cea mai mare tampenie de care am auzit vreodata!
adica, cum ramane cu dreptul la libera circulatie? daca ei nu sunt in stare sa rezolve problema cu parcarile, atunci nu mai circulam? cred ca s-au gandit ca nu vor rezolva problma cu scumpirea benzinei, asa ca ne interzic circulatul!
conform acestei idei, cand va veni Nastase in provincie, el si cei care-l insotesc vor lasa masinile la intrare si vor merge pe jos. as vrea s-o vad si pe asta!
k
eu ma bucur de decizia asta! In sfarsit nu vor mai fii atatia tarani in trafic. Si asa s-a umplut Bucurestiul de ei. Toti taranii hop aici. Sa mai stea si ei pe la casele lor. Cate masini de B vezi prin Craiova, Iasi, Oradea etc? PUTINE. In schimb numai daca as avea cate 100 EUR pt fiecare masina de PH, BV, CT pe care am vazut-o prin Bucuresti, acum eram milionar. Si in plus taranii de PH mai conduc si ca cizmele. Super buna ideea au avut astia. Asa o sa-i vad si pe alesii neamului cu masini AUDI cu numere de BC sau BV mergand cu 335. Super.
k
Astia care nu sunt pentru si care fac scandal fata de decizia asta sigur se simt cu musca pe caciula...or fi taranei ei insisi?
k
krysty
usurel george tata. daca legea va fi aprobata (ceea ce ma indoiesc, e doar o propunere aberanta a unui idiot) ea va fi aplicabila doar muritorilor de rand. adica noi
krysty
K?!?!?!
k
sunt f f happy...deabea astept...descaltarea la granita...hi hi hi
k


[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-29 16:00 ]
guerilla
cine esti tu K si unde ti-era mintea cand scriai?
da la cei din bucuresti care au masini inmatriculate in alte judete te-ai gandit?
sau la cei care au venit cu afaceri?
sau tu consideri ca daca te-ai nascut aici asta inseamna ca e orasul tau si a altora ca tine??
mai usurel cu extremismele... si fara discutie ca sint tarani de soferi si cu mandrul B la inceputul nr. de inmatriculare
krysty
K parca te vad eu ca te mariti (dupa atitudinea ta sunt sigur ca esti fata) cu unu` din provincie care vine si cu masina dupa el! sa vezi ce voi rade atunci
krysty
K daca ma uit bine la tine scrie "sofer incepator". asa ca ciocu` mic si stai la coada. vei avea cuvantul cand ti-l vor da cei mari.
krysty
interesanta adresa de mail ai! "kryss". de cand ai intrat pe acest forum am obsetvat ca ti s-a casunat tocmai pe mine si pe CristianT. hmmm...
OMEGA
observ o indignare masiva pe aici
ca to ziceati de mazare
stiti cat a scos asta vara cu barierele?
10 miliarde, ce face cu ei? asfalteaza mamaia si orasul
in buc nu se intampla asa ceva
cand am mai fost prin buc sa stiti ca am dat si de bucuresteni soferi de dum care se chinuiau sa conduca astfel
guerilla
auzi bey k??? nu toti cei de la coada vacii sint asa de prosti ca tine sa fie extremisti, clar?
cu ce te ocupi mataluta de te dai asa mare si puternic?? doar faptul ca esti bucurestean? du-te bey dupa blocuri si fii cu baietii tai bengosi si lasa-neeee lasa-neeeeeeee!!!!
krysty
k, cristiant, transformati forumul intr-o tiganie. injurandu-va unul pe altul ca la usa cortului nu veti rezolva nimic. din contra riscati sa va atrageti antipatia celorlati. sa incercam sa pastram specificul acestui forum, adica AUTO si nu rezolvarea unor antipatii personale!
krysty
observ ca trimiti mesaje intre anumite ore. adica 9-17. la internet-caffe nu poti sta atata timp zilnic. rezulta ca esti la serici si esti on-line pe forum. ca tine mai sunt si altii. si ca o obsarvatie finala si tu raspunzi destul de promt si des! stii vorba aia cu paiul si barna? daca nu, ti-o desenez

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-29 15:48 ]
k
Bai...ce tarani nervosi. Am atins un punct sensibil, huh?
krysty
cine e nervos draguto (inca sunt convins ca esti fata)? ai observat pe cineva raspunzandu-ti in stilu-ti propriu? eu nu!!! si sincer sa fiu chiar ma amuzi. iar daca imi mai si dau putin silinta imi poti deveni chiar draga! sa stii ca se poate intra in "gasca" noastra si fara sa fii atat de agresiva. incearca si vei vedea ca se poate! SUCCES!!!
OMEGA
cristiane da vad ca stii cate ceva
as vrea totsui sa revenim la subiect
apropo yo am net acasa non-stop
krysty
nu solom n-o cunosc. am mai spus si ma repet ca am convingerea ca este fata. un feeling de-al meu. dar din cate observ a inceput sa-si stearga mesajele. poate se caieshte.
guerilla
ati mai aflat ceva noutati despre ideea primarului ontanu? eu am rasfoit presa dar nu am mai gasit nici o stire.
daca se va pune in aplicare ideea atunci voi face un efort si voi inscrie masina in bucuresti ca sa nu am probleme.
krysty
fii linistit ca nu sa va aplica. ce altceva vrei sa faca si saracu` ontanu decat sa-i pupe in c.. pe mai marii sai? trbuia sa vada sefii ca are si el o preocupare. numai ca de data asta a cam dat-o cu bata-n balta. ca multi altii - fie vorba-ntre noi!
guerilla
pai ma gandesc ca poate vrea si el sa faca niste cheltuieli uriase ca si confratele lui, dom' Care Este, din sectorul 5... cateva miliarde pentru o parcare, ca sa faca si el putina campanie electorala.
krysty
care campanie electorala? ca ontanu, vanghelie si gherasim oricum n-au nici o sansa. da` gata ca incepem sa facem politica si ma "scarbeste" acest lucru

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-30 09:42 ]
k
OAU! Ce vise va faceti voi. Cu siguranta ca aceasta masura se va aplica. S-a umplut B de masini. Locuri de parcare sunt extrem de putine, asa ca deabea avem loc unde sa ne lasam noi masinutzele....Asa ca fara a va jigni pe voi cei cu numere sau buletine de provincie asta e chiar una din ideile cele mai bune pe care le-am auzit. Eu as fii mai drastic (a) si nu i-as lasa pe cei fara BI de B sa navigheze liber prin capitala. Ar putea sa plateasca niste taxe...de intrare...macar 5 EUR/ora ca sa-i obligam sa plece repede...se stie ca vesnicia s-a nascut la sate.....Ciao!
guerilla
tu esti pentru autonomie administrativa?
iti convine sa platesti o taxa de 5$/ora in constanta, sinaia, brasov sau orice alt oras din tara?
stim ca parcarile nu sint suficiente, dar o limitare a circulatiei nu este o solutie viabila. de ce sa nu foloseasca acele fonduri pentru parcari supraterane/subterane.
k
Teritoriala.Da. Ideea e ca sunt mult mai putine masinile de B care stationeaza prin Cluj, CT (doar in sezon), BV, IS, Piatra Neamt samd. Pe cand in B vezi o multime de masini cu nr de provincie. Atractia nu o reprezinta Sibiul, Oradea, Timisoara ci Bucurestiul. Parca e uns cu miere. Sa mai stea prin catunele lor toti paysan-ii! Sunt EXTREM de EXTREMIST(A)! (sic!)
k
care fonduri? nu au fonduri. asa ca vor starnge banii de la voi, iar apoi vor face parcari. cand vor fii gata, va lasam sa intrati iar free!

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-30 10:55 ]
vlad3
Imi place de tine ! Pe bune ! Te-ai gandit sa candidezi la presedintie ? De la mine ai sigur un vot. Numa' ca un lucru nu inteleg (si asta e nasol, ca la noi la tara, inseamna confuzie in gandul ideeii din cap) - de ce nu faci public numele intreg ? E chiar pacat, stimate(a) K. Cand intreg suna atat de frumos : K.K.T. Pe bune !
k
Ce m-ai lovit....Vai...sufar...Shit. K suna mai misto decat C. Ma enervau doi cacanari al caror nume incepe cu C si m-am inspirat. Le dedic K.K.T-ul !

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-30 13:30 ]
vlad3
Ei, vezi ca se poate ? Pentru un viitor candidat la prezidentiale, da chiar bine sa te dedici "vulgului".
valentino
Scuze dac'am deranjat pe careva... mea culpa... (la urma urmei asta nu-i forumul Big-Brother - m-am ingrozit de ce-am citit p'acolo)

... da' tocmai am avut o "altercatie" cu un bucurestean (la volan !!!) si cand am revazut topicu' mi-a sarit tzandăra !!!

Ca o concluzie: cred ca edilii ar face mai bine sa construiasca niste parcari sub/supraterane si strazi cat de cat circulabile !!!

PS: acu' chiar sint curios: parintii lui K or fi bucuresteni get-beget din vitza nobila sau tot venetici/provinciali :???:

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-30 13:58 ]
krysty
valentino, faci o MARE greseala! ala s-a saturat de ROMANIA ceea ce e GRAV! nu acelasi lucru se poate spune si daca te-ai saturat de bucuresti. sunt multi bucuresteni carora li s-a acrit de bucuresti, asa ca cei din provincie sunt cu atat mai mult de inteles
vlad3
Valentino, diferenta dintre tine si K nu este decat de forma. Fondul pare a fi acelasi. No offence !

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-30 13:42 ]
k
Pt VLAD: Tarane, neam de neamu' meu nu e de la tara. Nu stiu cum dracu io am scapat de gene de taran. In schimb ma-ta cred ca si-a tras-o cu un catun de tarani pana te-a cacat pe tine. Oricum esti un dobitoc. Taran dobitoc, rectific.

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-30 13:51 ]

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-30 13:58 ]
guerilla
Mai K, pe bune ca m-am saturat de prostiile astea. Nu ai gasit un alt forum ca sa arati altora cat esti de apriga si ce vocabular elevat ai?
Gata oamenilor cu injuriile ca speriati lumea care mai trece aici.
vlad3
No, mai K ! Zau asa ! Pai se poate sa iti pui tu poalele in cap ? Chiar am crezut ca esti tzatza Saveta a lu' Capiatu' de la colt. Pai asa se poarta un candedat la prezidentiale ? Rusine !

PS : ma gandesc ca pe tine te-au pensat cand erai mica. Altfel nu vad cum sa fi scapat de genele de taran(ca)....

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-30 14:14 ]
valentino
pt vlad:

imi pare rau c-am raspuns la topicu' asta... a fost un impuls de moment - il urmaream de ieri dupa-amiaza, si uite ca pana la urma m-a impins ispita si-am raspuns.

pt k:

scuze pt cuvintele de mai adineaori (am sters msg) - daca asta-i parerea ta (referitor la "parcarile de descurajare"), sa fii sanatos/sanatoasa !!!

sfat: urca-te la volanul unei masini cu nr de provincie si da o "tura" prin Buc.

sa te vad dup-aia !!!
[addsig]
k
accept scuzele tale Valentino. esti OK! cred ca e naspa totusi sa fac asta...sau poate depinde...daca ar fii o super masina..un BMW clasa 7 .... ar putea avea numar de Copsa Mica si tot as naviga ca nebuna cu el pe strazi fara sa-mi pese. am o teorie...ca cei care nu sunt din B sunt f f f sensibili la jigniri de genul "tarane..." si am vrut sa mi-o demonstrez pe un site unde testosteronul plutea in aer. i-am jignit pe toti care se ofticau ca ii faceam tarani. insa nu inteleg ceva? pe mine de ce nu ma deranjeaza daca cineva ma face bucuresteanca? cand merg cu masina cu nr de B prin Iasi sa zicem...sunt chiar mandra.... de ce asadar, nu e fiecare mandru de originea lui, oricare ar fi ea. esti simpatic. esti singurul care respecta o femeie cu adevarat. ce bine ca mai sunt tipi ca tine. pa!
guerilla
ce mandra esti de tine, nu?
tzzzz tzzz rusinica rusinica
krysty
CE FACI k FLIRTEZI CU VALENTINO?????? asta e site auto in caz ca nu stiai!
valentino
Un punct de vedere interesant
krysty
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.