Help - Search - Members - Calendar
Full Version: am nevoie de ajutooooooooor
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Laura
am un matiz de cateva luni si a intrat o tanti in mine. legea este de partea mea, numai ca tipa are RCA la Astra, si astea nu lucreaza cu Radacini si reparatia ma costa ca 20 de milioane si nu stiu ce sa fac: sa o repar la un service care lucreaza cu astra chiar daca nu e autorizat daewoo sau sa scot banii de undeva si sa platesc un service radacini si sa astept sa-mi iau banii de la asigurari cand o sa vrea ei sa-mi dea?
Vreo sugestie?
V l a d
mut topicul pe pagina principala caci ai mai multe sanse de raspuns si e un topic mai deosebit...
Laura
esti dragut
Gica-6
In principiu ar trebui sa mergi la service-ul care ti-l indica asigurarea, deoarece, asa cum ai spus si tu, decontarile se vor face in acest caz direct intre asigurator si service. Dar sa stii ca Astra poate avea intelegere cu un alt service Daewoo, vreau sa zic altul decat Radacini. In plus, daca o faci din banii tai, sa nu ai surpriza la sfarsit ca asiguratorul sa nu fie de-acord cu ora de manopera sau alte chestii din devizul de la Radacini si sa te trezesti ca nu iti returneaza toti bani :cry: i.
Succes !
HalbaSus
Du-te la un service care lucreaza cu asigurarea... stiu mult prea multe exemple in care asigurarea nu a platit reparatiile efectuate la alte service-uri... nu merita sa risti ! Cel mai grav exemplu e al unui BMW lovit in usa din dreapta unde asigurarea a zis ca nu trebuia schimbata toata usa ci doar fatza de usa... pagubitul a venit cu un fax de la BMW in care precizeaza ca ei nu au piesa de schimb "fatza de usa" ci doar usa intreaga... si de cativa ani se judeca cu asigurarea... eu mi-am facut odata masina pe RCA-ul altuia si am apelat la un service care lucra cu asigurarea, nu au fost probleme cu banii... eventual mai dai si tu o atentie mica la maistrul sau mecanicii care se ocupa de masina ta... ca deh... traim in romania...
octavian31755
sfatul meu (eu sunt broker de asigurari) este sa cauti un service daewoo care lucreaza cu astra , sau cel putin un service cu decontare directa la astra...
eu stiu un service care lucreaza cu astra.cel mai bun pr de al meu este sef de service...serviceul se numeste Raco Motors (pe strada Calusei,langa Renault Mach1,de la intersectie cu Eminescu si Calea Mosilor) si il recomand pt ca se lucreaza f bine....nasol este ca iti repari masina pe RCA (daca era pe asig ta casco era mai bine) pt ca,de obicei nu se deconteaza chiar tot....in consecinta,oriunde ti-ai repara masina ,va trebui sa te simti un pic fata de cel mare din service ca totul sa fie bine...asta e sfatul meu si stiu ce vorbesc...asta-i Romania!
daca vrei sa te ajut cumva da-mi un mail ....
Laura
dar nici un service daewoo nu lucreaza cu astra!!!!!!!!!
radacini de pe ferdinand lucra dar nu mai vor pt ca nu si-au luat banii...
deci:
-ma risc si fac reparatia intr-un service cu care lucreaza asigurarea, dar nu un service daewoo. (unii spun ca nu ar face asa ceva in vecii vecilor)
-astept o repar intr-un service daewoo si astept sa-mi dea asigurarea banii?
- astept sa plateasca asigurarea la serviceul de pe ferdinand si ma duc si eu repede acolo (cine stie cand se va intampla asta)

???????????????????????
malin34426
NU DEPASI 50 ZILE DE LA CONSTATARE . ALTFEL ,CONFORM LEGII ITI VOR PLATII CAT CONSIDERA EI. PANA LA 60 ZILE , DACA PREZINTI FACTURI SUNT OBLIGATI SA LE ACHITE.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.