Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Top10 masini care ajung la 250000 mile (400000 km) si mai mult....
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
emyshor
Un articol interesant, unde din 10 masini, una este americana si 9 japoneze (1 Mazda, 2 Honde si 6 Toyote).
Una din cele 6 Toyote este 4Runner, care sunt sigur ca daca o tin, pot sa ajung lejer la pensie cu ea, numai ca nu o tin mai mult de 8-10 ani.
http://autos.yahoo.com/news/10-cars-that-c...-231017756.html
emyshor
O mica corectare, nu este un Top, doar 10 masini, ordinea este aleatoare.
former_ozz
Eu am o cunostinta cu un Logan de 360.000 km si merge fara probelem si din cite spune el aproape fara reparatii. Asta pe drumurile din Romania.
Cit despre tinut orice masina decenta te poate tine la infinit in teorie.
emyshor
QUOTE (former_ozz @ Mar 16 2013, 04:52 AM) *
Eu am o cunostinta cu un Logan de 360.000 km si merge fara probelem si din cite spune el aproape fara reparatii. Asta pe drumurile din Romania.
Cit despre tinut orice masina decenta te poate tine la infinit in teorie.

Daca cunostinta ta cu Logan a ajuns la 360000, atunci eu ajung lejer la 1 000 000 km, avand in vedere ca 4Runner-ul e facut la mama ei in Japonia smile.gif
Am vorbit cu destui mecanici romani (aici) care spuneau ca au vazut destule Honde si Toyote cu 400-500 000 mile (nu Km) care mergeau fara probleme.
PS. Chiar asa bune sunt drumurile aici? Am vazut drumuri aici si mi-am adus aminte de Romania.
municipal
Intradevar la capitolul fiabilitate japonezele stau cel mai bine. Pacat ca la noi nu prea au prins.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.