Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Preturi revizii Skoda vs Renaul
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Laurentiu35680
Intentionez sa-mi cumpar o Skoda Octavia Ideal 1.9 TDI sau un Megane II Sedan 1.9 TDI si vroiam sa aflu de la posesori cam cat costa intretinerea pentru aceste doua modele (in special reviziile). Asa ca o prima impresie din ce am mai citit, Octavia este peste Megane (mai putin la capitolul dotari unde Megane sta mult mai bine). Dar inainte de a lua decizia finala vroiam sa stiu si cum sta treaba cu intretinerea.
G e o r g e
megane ul este dCi , nu TDI . :roll:
V l a d
se muta la versus
zoltan - ady
QUOTE(Laurentiu35680)
Intentionez sa-mi cumpar o Skoda Octavia Ideal 1.9 TDI sau un Megane II Sedan 1.9 TDI si vroiam sa aflu de la posesori cam cat costa intretinerea pentru aceste doua modele (in special reviziile). Asa ca o prima impresie din ce am mai citit, Octavia este peste Megane (mai putin la capitolul dotari unde Megane sta mult mai bine). Dar inainte de a lua decizia finala vroiam sa stiu si cum sta treaba cu intretinerea.


Revizia de 15.000 km la Skoda te costa aproximativ 4.500.000 lei si te sfatuiesc sa-ti cumperi Skoda.
G e o r g e
si eu te sfatuiesc sa nu mai scrii cu bold ! :shock:
LAZAR41225
in primul rand octavia1 nu este peste megane 2


la 15000 al platit 6100000 la megane 2 (filtru habitaclu, filtru aer, filtru motorina, ulei castrol sintetic) deci puteam iesi si mai ieftin daca luam alt ulei
ncristi
O nu!!!!!!!!!!
Alta discutie MII vs Octavia...

Vreau sa ma mut in spatiu! Ce spuneti sa-mi iau un loc pe MIR sau megan II?
Astept cu interes opiniile voastre!

Am plecat sa ma impusc! :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.