Help - Search - Members - Calendar
Full Version: am probleme cu motorul
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Alex35661
nu prea ma pricep, va rog sa nu radeti de mine smile.gif

detin o masina Daewoo Matiz.
am ajuns la un service mai mic de la mine din cartier. dupa ce mi-au schimbat bujiile si capacul de la delcou mi s-a spus ca am si o supapa infundata sau stricata de la motor (pentru ca m-am saturat de carpaci, si pentru ca nu sunt mecanic, eu doar le-am zis sa-mi repare masina, le-am facut plangere la OPC si mi-am recuperat banii inapoi smile.gif )

vreau sa ma duc la un service autorizat Daewoo, dar nu stiu la care sa ma duc. ce ma sfatuiti. ar mai fi si problema de bani, mai mult de 8 milioane nu prea am de unde sa scot. cam cat credeti ca o sa ma coste ??

plz, chiar am nevoie de ajutor
liviu8
Probabil supapa ti-au stricat-o ei.Si mie mi s-a intamplat sa merg la mecanic,sa-0mi repare ceva si sa-mi strice altceva.Insa,din pacate,am fost cam comod si n-am facut plangere.Gaseste un service specializat Daewoo(eu stiu unul pe langa intersectia dintre Calea 13 septembrie si tramvaiul 11).Nu cred ca te va costa chiar asa mult.Cu siguranta!
Bafta!
liviu8
Probabil supapa ti-au stricat-o ei.Si mie mi s-a intamplat sa merg la mecanic,sa-0mi repare ceva si sa-mi strice altceva.Insa,din pacate,am fost cam comod si n-am facut plangere.Gaseste un service specializat Daewoo(eu stiu unul pe langa intersectia dintre Calea 13 septembrie si tramvaiul 11).Nu cred ca te va costa chiar asa mult.Cu siguranta!
Bafta!
Gica-6
Nu prea am inteles faza cu plangerea la OPC, dar bine ca a funtionat. Acum, poate stii daca mai ai masina in garantie, adica daca e mai veche de 3 ani, fiindca motorul intra la garantia extinsa oferita de Daewoo Auto Romania. Am observat ca cei de la EuroInterTrade la baza podului Otopeni, in aceeasi incinta cu Volvo (langa IPSO) sunt destul de seriosi sau la Sebastian in Berceni poti sa incerci. Eu imi rezolv majoritatea problemelor la Auto-Mec in Pantelimon la Socului daca stii zona, nu stiu insa cat de mult trebuie sa pierzi timp la ei fiinca nu fac programari, dar sunt destul de rezonabili la pret.
Ai grija in continuare !
Costel
Ce prostie omeneasca sa faci reclamatie la OPC ca nu ti-a facut masina un service de cartier, atunci ce draq ai cautat la ei, daca te duceai la o reprezentanta Daewoo mai ziceam.
sandman
De ce mai? Foarte bine ca a facut omu reclamatie. Daca aia iti bat joc de masini. Asa le trebuie.
Nazareno Gabrielli
Costele la orice service te duci trebuie sa-ti faca treaba bine. Foarte bine ca omul a facut reclamatie. Asa se procedeaza intr-o societatea normala atunci cand esti nemultumit in calitatea de client/consumator.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.