Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Concursurile Facebook teapa?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
mariusfanea
Uite ca tot vine vorba de concursuri am si eu o intrebare, chiar se chistiga premii pe facebook la costul unui simplu like? nici nu am realizat treaba asta pana nu am dat de un concurs organizat de Dli.ro cica au de dat un iPad 4, Site-ul nu pare sa fie genul... facut peste noapte ca sa zic asa, in fine. Merita sa incer sau imi pierd timpul pe degeaba? Am nevoie si de sfatul vostru sa ma conving.

uite aici si site-ul de care spuneam: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=564...1602&type=1

va astept raspunsurile.
HalbaSus
De ce ti-ai da like-ul pentru un ipad4 cand poti da un like ca sa salvezi copii flamanzi din africa, sau sa vindeci de cancer o fetita care primeste cate 1 cent de la facebook pentru fiecare like... sau sa previi sfarsitul lumii, sau sa iti salvezi mama de la moarte, sau alte chestii utile pe care le poti face cu un like.
solmar
Vezi ca e pe Yoda.ro un articol pe tema asta - de fapt o preluare dupa I like IT a lui Buhnici de la ProTV (care are o rubrica/emisune interesanta dealtfel). In linii mari are toate sansele sa fie teapa daca o campanie imparte zeci/sute de premii pentru ca nu exista bugete asa de mari; un alt criteriu ar fi credibilitatea paginii - lucru pe care il poti afla din cateva clickuri sau cu o cautare minima.

Iar ca idee nici macar nu m-am deranjat sa intru pe link. Musiu mariusfanea are o singura postare si aia cu trimitere la un link... prezinta "maximum de incredere"!
AlexTM
Mai demult era "contorul de langa patul lui Brian" care inregistra nush ce email-uri, pe care trebuia sa le trimiti la minim 10 sau 100 sau 1000 de prieteni, iar Brian, in spital, primea cate un cent...

PS: Nici eu nu m-am deranjat sa dau click.

DORU
Feisbuc insusi e o teapa biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.