Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vw polo 1.4 ( pareri )
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Xendolf
Buna seara .. a-si dori sa primesc niste informatii legate de un polo 1.4 TDI .. care tip de motor e mai bun .. si cat consuma ..


Multumesc !
DORU
1.4 TDI 75 cai, apoi doua variante de 70 si 80 cai. Oricare e OK, in 3 cilindri, consum de aprox 4-5%...
Xendolf
QUOTE (DORU @ Dec 5 2012, 07:58 PM) *
1.4 TDI 75 cai, apoi doua variante de 70 si 80 cai. Oricare e OK, in 3 cilindri, consum de aprox 4-5%...

consum 4-5 % urban sau rural
DORU
Media ! thumbsup.gif
Xendolf
QUOTE (DORU @ Dec 5 2012, 08:05 PM) *
Media ! thumbsup.gif

alte informatii despre el mai puteti sa imi dati va rog ? orice .. tot ce conteaza la o masina .. pentru ca am 18 ani si nu sunt in tema cu asa ceva nu stiu ce trebuie de la o masina sa stiu ..
DORU
Te rog nu mai da Quote la ultimul mesaj postat anterior.

Ce info crezi ca ti-ar folosi ? Totusi e o masina si nu ceva simplu de prezentat...
Xendolf
ala de 75 cp , in cate pistoane e motoru ? tot in 3 ? ( spune-mi ce stii despre el te rog )
DORU
Toate variantele lui 1.4TDI-PD sunt in 3 cilindri, practic motorul 1.9TDI-PD din care s-a grefat un cilindru !

Cel de 75 cai este prima varianta produsa, e OK, tunabil usor la 95-100 cai cand masina devine un mic diavol tasmanian, iar sunetul motorului devine mai plin, parca ar castiga un cilindru ca sunet biggrin.gif

O astfel de masina trebuie verificata dupa serie VIN, o diagnoza static si in mers, pe rampa thumbsup.gif
distinctflow
Foarte buna masina. Motorul e bestial .Am un prieten care il are de nou, cu peste 100 mii km la bord. A avut cateva probleme minore cu climatronicul. In rest nimic. Motorul bestial...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.