Help - Search - Members - Calendar
Full Version: logan pe aveo
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
shumymy
salutare posed un logan abs plus din 2007 pe care l-am cumparat de nou si are cam 80000 km. am oferta sa il vand si ma gandeam sa iau un aveo tot din 2007-2008 cam la acelas numar de km. se merita oare sau mai bine raman cu loganul meu ca stiu ce problema are sa nare decat sa iau o masina a catui trecut nu il cunosc. astept pareri
va multumesc
James Kilowatt
eu unul.as pastra loganul smile.gif
shumymy
din ce motive?
iHondafan
pai, nu castigi mult schimband - nici in termeni de comfort, nici de performanta, prob nici de consum. aveo banuiesc ca e tot benzina 1.4l, nu? Aveo nu sunt nici foarte fiabile si prob intretinerea nu e mai ieftina decat la Logan. face sens sa schimbi daca per total catigi pe aceste coordonate: cost/fiabiliate ( inclusiv consum de carburant), siguranta, performanta si comfort (spatiu inclus aici).
shumymy
loganul e 1.6 iar aveo ar fi 1.4
ce mia placut la aveo e ca are AC si eu nam si parca interioru e mai stilizat.
22nst
http://www.euroncap.com/tests/chevrolet_aveo_2006/250.aspx

Loganul macar are 3
James Kilowatt
@schumymy

Nu cred ca merita raportul risc-beneficii. Risti sa dai o masina cunoscuta pentru una hartanita care poate are si kilometraj dat inapoi sau bube ascunse, ca sa.. ce? Cum spuneau si ceilalti, performantele si confortul sunt cam aceleasi.

Intr-adevar, lipsa ac-ului e un handicap. Poate o alternativa e sa mai strangi niste fonduri si cand faci un upgrade sa fie unul mai sanatos. Sa iei o masina cu AC (mai) noua, si/sau care sa fie superioara si la celelalte capitole.
M A R I A N
Maica-mea a avut un Chevi Kalos prin 2005-2006, masina aproape identica cu Aveo.

Imi aduc aminte ca era confortabila si silentioasa si nu a avut probleme cu ea. In schimb, consumul era mai mare decat aveam eu la Loganul 1.6.

Am un amic cu Aveo si nici el nu s-a plans de probleme si are muti km cu ea.

Insa acum nu as cumpara asa ceva. Daca nu ai nevoie de portbagaj mare, eu ti-as recomanda un urias upgrade la o japoneza de clasa mica (cum am facut eu in 2006, de la Logan la Toyota Yaris, de exemplu)
iHondafan
sau Accent/i20... desigur raman pe lista si Fabia, Fiesta, Clio. as merge pe una din ele bazat pe pret...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.