Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Consum Polo 1.2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Xendolf
Salut !

Cine ar putea sa imi spuna cat consuma un polo 1.2 in 3 pistoane , in oras ..

Mie imi ia 8.5 , este vreo problema ? ..
solmar
Mult, e foarte mult! Mai dilueaz-o cu apa! Sau incearca sa mergi fara frana de mana trasa.
Xendolf
QUOTE (solmar @ Nov 20 2012, 09:40 PM) *
Mult, e foarte mult! Mai dilueaz-o cu apa! Sau incearca sa mergi fara frana de mana trasa.

smile.gif))) stiu .. e foarte mult .. nu stiu care ii problema si de aia am apelat aici , poate gasesc o solutie sa fac ceva sau sa imi dau seama ce are , ca nu sunt in tema cu asa ceva ..
solmar
Atunci baga descrierea completa a masinii. Ce-ai scris tu e insuficient. Cum ar fi sa te duci la dentist si sa-i spui ca te doare o masea dar sa te trateze fara sa deschizi gura!? Si eventual modifica titlul - Probleme consum Polo....
Xendolf
QUOTE (solmar @ Nov 20 2012, 08:50 PM) *
Atunci baga descrierea completa a masinii. Ce-ai scris tu e insuficient. Cum ar fi sa te duci la dentist si sa-i spui ca te doare o masea dar sa te trateze fara sa deschizi gura!? Si eventual modifica titlul - Probleme consum Polo....

Am spus ca nu sunt in tema .. ii 1.2i tip AZQ ( 3 pistoane )
Xendolf
QUOTE (Xendolf @ Nov 20 2012, 08:37 PM) *
Salut !

Cine ar putea sa imi spuna cat consuma un polo 1.2 in 3 pistoane , in oras ..

Mie imi ia 8.5 , este vreo problema ? ..

solmar
Un vw polo 1.2 (75CP), in conditii reale, are urmatorul consum:
-urban 9-12 litri/100km
-mixt 7
-extraurban 5.5-6 litri/100km
Acum depinde de stiulul tau de condus, daca schimbi vitezele cand trebuie, daca ai filtrele curate. Incearca noul filtru al lui Bartok (care spune ca scade consumul cu 15%). Masina e noua? E veche? Sunt diferente si functie de unde alimentezi. Din ce-am citit nu e un motor prea reusit si se cam plange lumea de consum.
carsquestion
Eu am un VW Lupo 1.0 50 cai putere.
In oras imi consum 6.8 si asta la mers normal (schimb vitezele la 2.500 turati).

Mediu consuma vreo 6 litri la 100km

Tin sa zic ca am rezervorul de 35 litri si am mers pana la mare si inapoi cu un rezervor. Eu stau in Bucuresti (cand am ajuns inapoi in Bucuresti nici macar nu s-a apriuns becul de la benzina). Adevarul este ca nu am depasit 110 km/h.
Xendolf
QUOTE (solmar @ Nov 20 2012, 10:19 PM) *
Un vw polo 1.2 (75CP), in conditii reale, are urmatorul consum:
-urban 9-12 litri/100km
-mixt 7
-extraurban 5.5-6 litri/100km
Acum depinde de stiulul tau de condus, daca schimbi vitezele cand trebuie, daca ai filtrele curate. Incearca noul filtru al lui Bartok (care spune ca scade consumul cu 15%). Masina e noua? E veche? Sunt diferente si functie de unde alimentezi. Din ce-am citit nu e un motor prea reusit si se cam plange lumea de consum.

Masina e din 2003 ..
Xendolf
QUOTE (Xendolf @ Nov 21 2012, 09:19 PM) *
QUOTE (solmar @ Nov 20 2012, 10:19 PM) *
Un vw polo 1.2 (75CP), in conditii reale, are urmatorul consum:
-urban 9-12 litri/100km
-mixt 7
-extraurban 5.5-6 litri/100km
Acum depinde de stiulul tau de condus, daca schimbi vitezele cand trebuie, daca ai filtrele curate. Incearca noul filtru al lui Bartok (care spune ca scade consumul cu 15%). Masina e noua? E veche? Sunt diferente si functie de unde alimentezi. Din ce-am citit nu e un motor prea reusit si se cam plange lumea de consum.

Masina e din 2003 ..

am o intrebare , imi poti da niste informatii despre filtru ? cat costa si daca stii pe cineva care foloseste .. daca e multumit de el ..

Multumesc !
solmar
Incearca aici http://www.corneliugroup.ro/.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.