Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Problema servodirectie A4
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Watcher
Am o problema exasperanta: ieri am fost la Porsche si am luat A4-le si pe seara a inceput sa nu mai mearga servo cum trebuie, ba sa si scoata zgomote nasoale. Azi de dimineata am fost si am cumparata ulei de servo si am completat , ocazie cu care am constatat ca il "mananca" instantaneu: il da afara pe undeva dar nu reusesc sa vad pe unde...
In afara de faptul ca am avut ghinion si am luat 1 din 100 000 care are probleme aveti alta explicatie pentru chestia asta???
Costel
Pai ar fi indicat sa te duci tot la ei de unde ai luato.
Apropo, masina este noua sau second-hand?
Watcher
Nou-nouta, fabricata acum 3 saptamani. Of course ca ma duc inapoi smile.gif. Intrebarea era in sensul "daca imi spune ca a stricat-o soferul, sa-i cred?"
G e o r g e
:roll: :roll: :roll:

eu ti-am spus subaru :roll: :roll: :roll:
madalina
Nu cred ca ai stricat-o tu. Mergi inapoi la ei si nu pleca de acolo pana nu iti repara masina. La cati bani ai dat pe ea, puteau si ei sa ii faca o minima verificare.

Era mai bine daca te duceai direct la ei sau le dadeai un telefon in loc sa pui tu ulei.
Watcher
Era sambata. Am sunat la ei dar nu era program, nici la Midocar. Am completat putin, nu puteam rezista tentatiei sa am din nou masina. smile.gif

Despre Subaru (si any other japanese for that matter) problema era asa (cum am zis si atunci smile.gif ) : mie mi-as fi luat japoneza dar tata e filogerman convins. si doi la mana chestia cu taxele.Legacy-ul iese 48 000 cu banii jos sad.gifsad.gif
G e o r g e
imi pare sincer rau, dar ameninta-i cu OPC ul . spune-le sa-ti dea in scris ce problema are masina ... si multa bafta.
Watcher
Merci.Maine dimineata ma duc la ei. Mai am si alta problema daca tot vorbim de asta: am primit doar 2 chei nu 3. Lipseste una cu telecomanda. A fost re-comandata in Germania si trebuie sa vina... cool, nu?
G e o r g e
hihihihi , tu nu ai citit cat de seriosi sunt cei de la porsche laugh.gif

mama lor de hoti :evil:
Watcher
Citisem dar de unde era sa iau masina REPEDE?
M-am bazat pe sarmul meu personal si eram foarte linistiti pana cand am ridicat masina smile.gif. Adica au aduso repede, cum a fost vorba, etc...
Da si sa imi haraie servo dup anici o zi de mers, depaseste toata amabilitatea de pana atunci :rock: :banghead:
madalina
Watcher, ce ai facut cu masina, ca nu ne-ai mai spus nimic!
Watcher
Pai am fos la Porsche, unde am petrecut 4 ore.
Partea buna este ca au reparat problema (care eu cred ca provenea de la un furtun crapat sau prost prins), au schimbat buretii care se patasera de ulei si au spalat motorul si masina (desi era spalata de 3 zile)- toate astea gratis.
Partea proasta este ca pentru aceste rahaturi am stat acolo 4 ore. Eu sunt obisnuit sa fac multe chestii in patru ore,iar statul la masa 'de vorba' din cauza ca sunt obligat ma oboseste psihic.
Si cum e la mama naibii service-ul nici nu ai cum sa pleci sa faci altceva ca pana ajungi inapoi la treaba zic astia sa vii sa o iei. sad.gif

De atunci nu am mai avut nici o nemultumire, ba dimpotriva. Mai urmeaza ceva chin cu alarma, dar am scris pe un thread special pbema...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.