Help - Search - Members - Calendar
Full Version: achizitie masina pentru o fata
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Puferiu
O prietena vrea sa-si ia o masina la mana a doua. Are la dispozitie 6000 de euro. A avut de ales intre Smart ForFour (a auzit ca nu e prea fiabila), Toyota Yaris (are bordul spre centru); Opel Corsa (ii place ca are cutie automata, in schimb nu ii place designul) si Polo. Astfel am ajuns sa deschid acest topic. Puteti recomanda si alte masini. Astept intrebari si sfaturi de orice fel.

PS: daca ar fi dupa mine, m-as concentra mai mult asupra sigurantei si a fiabilitatii decat a firmei. Dar sunt banii ei, deci ea decide.
PPS: o cunostinta aduce masini din Germania. E mai rentabil sa cumpere masina de aici sau din Germania ?
habibi
CITAT(Puferiu @ Aug 27 2012, 06:55 AM) *
O prietena vrea sa-si ia o masina la mana a doua. Are la dispozitie 6000 de euro. A avut de ales intre Smart ForFour (a auzit ca nu e prea fiabila), Toyota Yaris (are bordul spre centru); Opel Corsa (ii place ca are cutie automata, in schimb nu ii place designul) si Polo. Astfel am ajuns sa deschid acest topic. Puteti recomanda si alte masini. Astept intrebari si sfaturi de orice fel.

PS: daca ar fi dupa mine, m-as concentra mai mult asupra sigurantei si a fiabilitatii decat a firmei. Dar sunt banii ei, deci ea decide.
PPS: o cunostinta aduce masini din Germania. E mai rentabil sa cumpere masina de aici sau din Germania ?

suzuki swift 1.3 benzina o masina buna.
mycarisfull
eu as opta pentru opel corsa si polo! sunt cele mai bune, fiabile si au si un consum mic!
James Kilowatt
Polo au niste motorizari destul de jenante pe modelele mai vechi. Nici Corsa nu prea dau pe dinafara la capitolul asta.
Si eu tot Swift as alege.
DORU
Opel si VW fiabile ? Depinde de anul de fabricatie ...
Puferiu
Si-a luat un Colt. 5300 de euro.
Model, Caroserie: Mitsubishi Colt, Hatchback
Fabricatie: 2008
Rulaj: 59,595 km
Combustibil: benzina
Motor: 1300 cm³ (Putere 95 CP / 70 kW)
Culoare: alb
ABS, Aer conditionat manual, Airbag-uri, Computer de bord, Difuzoare fata/spate, Inchidere centralizata, RadioCD, Servodirectie asistata electric
+4 anvelope de iarna
DORU
O masina corecta, sa o poarte cu placere ! thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.