Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Inchidere centralizata Ford Ka
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
OanaJo
Buna seara,
In primul rand imi cer scuze daca nu am postat unde trebuia.Am tot cautat acest subiect dar nu l am mai gasit in alte posturi.
Detin un Ford Ka, 2003, are 2 chei, pe prima am butoane pe ea iar la a 2 a am telecomanda.Inchiderea centralizata imi merge doar din cheie, manual.Vechiul propietar mi a zis ca i a mers si din telecomda si din butoanele de pe cheie doar ca 2 ani cat nu a folosit o l-a cam lasat bateria si nu i-a mai mers.I am schimbat bateria, acum imi indica km in bord(cu vechea baterie imi mai dispareau) dar inchiderea din butoane tot nu merge.Ma puteti ajuta cu un sfat? Ce as putea face?
Mariustom
Bine ai venit pe forum smile.gif

Ai manual de utilizare ? Trebuie să reprogramezi cheia, adică s-o recunoască wink.gif
ninja.gif
OanaJo
QUOTE (Mariustom @ Aug 16 2012, 07:20 AM) *
Bine ai venit pe forum smile.gif

Ai manual de utilizare ? Trebuie să reprogramezi cheia, adică s-o recunoască wink.gif
ninja.gif


Bine v am gasit smile.gif

Da, am manual de utilizare..Am mai cautat de reprogramarea cheii dar nu scrie nimic in carte.Am tot cautat si pe forumuri, nimic.Astazi ma duc cu ea poate descopere ce are. sper sa revin cu rezolvarea ca d ceva luni tot caut si tot intreb dar nu am gasit pe nimeni sa mi dea o solutie.
Mariustom
Am căutat și eu un manual de Ka, și așa este, nu zice cum se face programarea cheii. sad.gif
În cel de Focus scrie rolleyes.gif

Oricum, baftă și să ne scrii evoluția faptelor biggrin.gif
ninja.gif
OanaJo
Am fost si am lasat telecomanda..ea ar fi problema ca nu mai emite unde radio..Acum sa speram ca mi o va putea face sad.gif ma anunta pe seara.Revin cu deznodamantul smile.gif
OanaJo
Nici pana acum nu am deslusit misterul sad.gif telecomanda mi a spus ca nu o poate face, a mai ramas speranta in cheia cu butoane..Dar inca nu mi a dat nici un raspuns
OanaJo
Din cele 2 chei, mi au zis la service ca ambele au nu stiu ce modul ars..Ce as putea face sa am inchidere centralizata din cheie iar? sad.gif
Mariustom
Ai mp wink.gif

Baftă smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.