Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme cu, consumul la un ford mondeo din 93
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
puyu08
Salut am achizitionar de curand un ford mondeo din 93 1600 16 valve benzinar problema mea este consumul in oras imi ia 12-13 iar afara 8-9 este normal? am esapamentul spart la jumatea masini este normal sa creasca din acea cauza consumul si masina sa traga mai greu? de la cone l-am cumparat mi-a zis ca el nu a schimbat filtru de ulei, filtru de benzina si nici uleiul este asta problema consumului si din aceasta cauza motorul in urcare cu 5 persoane sa traga foarte foarte greu? Va rog daca ma puteti ajuta sa nu ma apuc sa bani dupa vorbele asa zisor mecanici care inainte sa o puna pe tester iti dau o lisa infernala de piese care trebe cmparate dupa parerea lor. multumesc
RUE
nu e o masina usoara dar nici nu inteleg dece dupa achizitie nu i i schimbat toate consumabilele, inclusiv bujiile si filtrele... apoi vine sa ne zici si noua de ce merge.
puyu08
QUOTE (RUE @ Jul 28 2012, 12:17 PM) *
nu e o masina usoara dar nici nu inteleg dece dupa achizitie nu i i schimbat toate consumabilele, inclusiv bujiile si filtrele... apoi vine sa ne zici si noua de ce merge.

acum 3 zile amachizitionata si nu am avut timp. oricum multumesc pentru raspuns. ce as vrea sa aflu ce consum ar trebui sa aiba dac ii punla punct motorul?
multumesc
James Kilowatt
Pai tu doar dupa 3 zile poti spune daca trage sau nu normal, sau daca consuma sau nu normal?!
RUE
scuze pt greselile de mai sus la scriere dar vad ca nu merg bine butoanele pe laptoapa pe care scriu azi!
ca sa spui de consum trebuie sa postezi si valori clare cu niste verificari la drum / oras!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.