Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Help!vreau sa imi iau masina si nu stiu ce sa aleg
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
schiligiu
Deoarece sunt nou pe acest forum tin in primu rand sa ii salut pe toti cei de aici si imi cer scuze daca nu am deschis topic-ul in sectiunea care trebuie.......Asadar,cum vorba multa e saracia romanului,o sa trec la "expunerea dilemei"....dupa cum ziceam ma intereseaza achizitionarea unei masini SH!Bugetul de care dispun este limitat si se invarte in jurul sumei de 4000-4500 euro maxim.de ceva vreme vreau sa zic ca am cam frunzarit netul si forumurile si m-a cam bagat in ceata definitv de aceea am si apelat la ajutorul vostru!initial ma gandisem la un Golf 4 1,9 tdi dar dezavantaju este ca ce am gasit sunt cu minim 200000 km si anul maxim 2003!recent am zis sa ma uit si la alte marci si gasesc o multime de variante care sincer m-au cam pus pe ganduri sa renunt la mitul german:)) rolleyes.gif si anume Opel Corsa C 1.3 diesel sau 1.2 benzina,Peugeot 307 1.6 hdi si Citroen C4 1.6 hdi....dupa asta am luat fiecare forum in parte si citit pareri pro si contra.....acum intervine bunavointa voastra de a ma ajuta sa ma decid la una din cele citate mai sus cu argumente pro si contra,scurte si la obiect......eu unu in momentu de fata tind sa optez pt C4 si Corsa.....multumesc anticipat celor care vor binevoi sa imi deslusesc dilema si va doresc o seara buna tuturor!
Titi1988
sunt vreo 10 topicuri la sectiunea VERSUS cu masini exact la aceasta suma. citeste si hai cu intrebari dupa aia succes
schiligiu
QUOTE (Titi1988 @ Jun 11 2012, 07:23 AM) *
sunt vreo 10 topicuri la sectiunea VERSUS cu masini exact la aceasta suma. citeste si hai cu intrebari dupa aia succes


Am citit toate topicurile de la Sectiunea Versus dar inca nu am ajuns la o idee despre cele 3 masini deoarece fiecare isi lauda produsul ceea ce e normal, dar as vrea sa stiu si cateva idei negative ca sa zic asa despre fiecare masina.ce puncte slabe are una,ce avantaje are cealalta si bineinteles fiabilitatea.am uitat sa zic ca,voi parcurge in jur de 10000 km pe an...Aaaaaa si am citit intr-un post ceva de citroen-urile si peugeot-urile albe,cum ca ar fi fost masini de distributie si sa ma cam feresc de ele daca am de gand sa achizitionez una.....Multumesc anticipat si sper ca nu am suparat pe nimeni daca am postat din nou aici iar daca moderatorii vor decide sa imi mute topicul sa imi zica unde.inca o data va multumesc si o zi buna in continuare!
AlexTM
Nu stiu unde ai citit, poate VAN-urile albe or fi fost masini de destributie (Partner, etc ... ) insa berlinele, nu prea cred.
Revenind la lista, dintre C4 si Peugeot 307 alege care-ti place, amandoua sunt cam la fel tehnic. La C4-le vechi mai e o chestie subiectiva de design, trebuie sa te obisnuiesti cu bordul si volanul ala ciudat.
Dar motoarele sunt aceleasi si-s bune.
RD-Woo
QUOTE (AlexTM @ Jun 13 2012, 10:56 AM) *
Nu stiu unde ai citit, poate VAN-urile albe or fi fost masini de destributie (Partner, etc ... ) insa berlinele, nu prea cred.


Multe firme multinationale (nu dau nume sa evit reclama) folosesc masini de serviciu pt agentii de
distributie modele peugeot 207/308, opel astra, fiat punto/linea, etc.., majoritatea culoarea alba..
danutv
La firma noastra se achizitionau loturi de masini second, luate din Franta la licitatie (BC Auctions), 70-80% erau albe.
schiligiu
va multumesc mult pt sugestie!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.