Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nedumerire passat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
turboslider
posesor de passat 1.8t 110kw 20v ,masina trepida foarte rau am schimbat discurile si placutele fata ,acu nu mai face dar nu inteleg de ce placuta de frana calca foarte putin pe disc?? si alta probl la viteze mici se aude un mic fasait la roata din dreapta cum ar fi ca ar atinge o sarma pe disc .

QUOTE (turboslider @ Apr 28 2012, 09:19 PM) *
posesor de passat 1.8t 110kw 20v ,masina trepida foarte rau am schimbat discurile si placutele fata ,acu nu mai face dar nu inteleg de ce placuta de frana calca foarte putin pe disc?? si alta probl la viteze mici se aude un mic fasait la roata din dreapta cum ar fi ca ar atinge o sarma pe disc .
GoldnSlitz
Deci....nu-i ok faza cu placuta! Inapoi la mecanic cu masina si ia-l de guler! Singurul drum pe care ar trebui sa-l mai faci este catre service-ul cu mecanici dobitoci, altfel risti niste pagube sau vieti. Daca piesele nu erau de calitate, si nu mecanicii lor, trebuiau sa ti le puna din start in brate, sa te intorci cu ele la magazinul care se risca sa vanda piese de kkt, si nu de origine VW. Responsabilii de la service nu aveau voie sa te lase sa pleci asa, decat pe propria ta raspundere. Tot te-au convins sa schimbi si discurile, macar sa fi facut treaba buna!
Verifica daca nu ai vreo pietricica, sau alt obiect strain, intre discul de frana si aparatoarea de tabla, asta daca nu este tot o problema mecanica survenita dupa o interventie cu mecanicii de adineauri. Sau abia se pasuiesc placutele cu discurile de frana...
DORU
Ce brand sunt placutele si discurile tale ?

Eu as miza mai degraba pe un montaj usor defectuos...dar daca tot ajungi la service inapoi, verificati si pagubele pieselor daca acestea sunt slabe.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.