Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Tapiterie
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Florin Ristei
Sper ca am postat bine aici!
Am si eu o intrebare. Am vazut undeva (dar nu mai tin minte unde) un spray (parca) de curatat tapiteria la masini.
Eu vreau sa le curat (fara spalare), fiind cele originale. Imi puteti recomanda ceva? Pentru o spalare "uscata" ?? Sau orice care e bun
mike.omega
Dintr-o discutie citita pe un alt forum am inteles ca sprayurile nu sunt bune de nimic tongue.gif
Singura solutie este sa apelezi la o spalare "uda" :colors:
Si daca ai noroc de soare in vreo 2 zile masina e uscata, de preferat a se efecuta vara :cheers:
stefan_ieu
exista spalatorii care iti spala si tapiteria si fac si o semi-uscare. costuri : intre 2 si 4 milioane pentru toata tapiteria.
Costel
Mama ce preturi 2-4 mil. dar de unde leai scos ca am mai spalat si eu la spalatori si mai mult de 700 mii nu ma dus.
Dar daca omu vrea sa-si spele singur tapiteria intro ora nu are ce face, apeleaza cu incredere la un BIOCARPET care costa cateva zeci de mii, urmeaza instructiunile de pe ambalaj si o sa fi mai multumit decat o spalatorie de 2-4 milioane.
stefan_ieu
Eu am spus ce stiam din alte discutii. Ca la masina mea, daca ii spal tapiteria ma costa mai mult decat face masina smile.gif.
De ce nu ii spui omului unde ai spalat-o cu 700.000 ? Ca de-aia a pus intrebarea.
Nazareno Gabrielli
In Pipera, pe Fabrica de Glucoza poti sa-ti speli tapiteria cu 700.000 de lei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.