Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Manipulare kilometraj
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Valentin2805
Buna,
desi sunt nou pe acest forum as dori sa lansez o intrebare referitoare la manipularea kilometrilor reali parcursi:exista o metoda sigura prin care de poate detemina cu siguranta nr. de kilometri reali parcursi de o masina?? Intentionez sa-mi cumpar un SH si am descoperit intamplator pe net pagina www.masini.ro
Ce parere aveti despre aceasta tehnologie???
Seri
La unele masini se pot verifica KM reali folosind o interfata de diagnoza, avand valori diferite pentru km reali si km afisati in bord.
Valentin2805
Va multumesc pt. informatie dar pagina de web la care ma refeream este www.masini.ro
Ce parere aveti despre aceasta tehnologie?
Valentin2805

QUOTE (Seri @ Apr 21 2012, 03:54 PM) *
La unele masini se pot verifica KM reali folosind o interfata de diagnoza, avand valori diferite pentru km reali si km afisati in bord.
Titi1988
ce site tot pune ca deja m-am saturat sa vad edited laugh.gif
22nst
o porcarie... isi face reclama smile.gif)

cica e o dracia care citeste nr de km cu un senzor pus pe motor si aparatul isi da seama de la vibratiile motorului... mai costa si o groaza de bani
sa vina sa faca niste demonstratii free si il lasam sau sa puna anuntul acolo unde trebuie.
Mariustom
CITAT(22nst @ Apr 22 2012, 10:54 AM) *
... un senzor pus pe motor si aparatul isi da seama de la vibratiile motorului...

Dacă acel senzor se pune pe motor cu un magnet și transferul datelor se face în baza unor ... energii, aș avea încredere în el whistling.gif
geek.gif ninja.gif
22nst
e nebunie, cum iti poate spune o vibratie cati km are masina?
Mariustom
Simplu. Folosind ... energia cuantică. Ai uitat de "pățania" lui AlexF1 ??? 39110506.gif wallbash.gif
ninja.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.