Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Diagnostic full - achizitionare masina SH
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
AlexGT
Salut baieti,

Fiecare din noi stie ca achizitionarea unei masini SH (in cazul in care nu a fost urmarite la rude prieteni, etc), reprezinta o loterie adevarata cu posibilitati: Sau n-ai probleme deloc dupa achizitionare, sau iti incep problemele si urmeaza service-urile, mecanicii, etc.

Cel mai indicat la achizitionarea masini este sa intalnesti un om sincer care sa-ti zica in mare problemele masinii ca cel putin sa stii la ce sa te astepti, si cam aproximatic in cat timp ar trebui sa faci un schimb (distributie, ulei, placute), pentru a evita distrugerea masinii. Cum aceasta situatie este una din ce in ce mai rara din cauza samsarilor care pur si simplu stau la panda si sar imediat ce gasesc o masina SH mai ingrijita, noua oamenilor (cu meserii serioase, nu ca samsarii care nu fac decat bisnita), nu ne ramine decat sa apelam la un servis pentru un diagnostic complet al masinii, de la A la Z, care sa ne scoata in evidenta toate defectele masinii, ca sa stim ce mai trebuie de schimbat, sau cam in cat timp trebuie sa ii schime noul proprietar lucrurile esentiale.

Cu aceatsa ocazie, deschid acest topic in care va ivit sa facem o lista cu cele mai complete service-uri din Bucuresti unde se pot face diagnostic computerizat comlet al masinii, de la A la Z. Eeventual daca aveti idee si de preturi, atunci va rog frumos sa postati si costul unui astfel de serviciu, daca l-ati facut. Mai puteti adauga si parerea dvs personala despre serviciul de care ati beneficiat - multumitt, se putea si mai bine, dezamagit?

M-am gandit la acest topic, pentru a oferi posibilitatea viitorilor cumparatori sa aiba la dispiozitie o gama mai larga a acetor service-uuri cu diagnostic complet al masinii.

Va multumesc.
Alex
Titi1988
Pai nu la reprezentanta fiecarei marci este cel mai sigur sa mergi? confused.gif
AlexGT
QUOTE (Titi1988 @ Mar 25 2012, 10:28 AM) *
Pai nu la reprezentanta fiecarei marci este cel mai sigur sa mergi? confused.gif


Iti impartasesc ideea Titi, sunt de acord. In acest caz rog pe cei ce au facut un astfel de serviciu, adica au facut o testare completa a masinii la reprezentanta de care apartine marca sa-si impartaseasca experienta si noua, sa stim daca merita sa se duca un client nou. Cum au fost diservici, profesionalismul miecanicilor, sculele pe care le detin pentru serviciu, si nu in ultimul rand in ce interval se incadresaza pretul unui serviciu de full diagnostic la reprezentanta respectiva.

Alex
Titi1988
Eu am fost la Dacia Service Feleac in Cluj cu o dacie sh sa o verific. Mi-a verificat compresiunea motorului, injectoarele, rulmenti, bucsi, partea electrica etc.Pret 190 de lei si a tinut 2 ore. Partea faina ii ca poti sa stai sa vezi cum lucreaza la masina. Asta imi place la reprezentante, trasnparenta. dar am auzit foarte multe furturi si in reprezentanta gen audi bmw mercedes si am patit-o si eu, nu vreau sa spun numele service-ului pentru ca din cauza la faza aia acum primesc foarte multe chestii pe gratis de acolo numai sa nu ii raportez teehee.gif teehee.gif

LE si inca o chestie, cand se merge la revizie si se schimba ce are de schimbat neaparat sa le spuneti sa puna vechile piese in portbagaj!! si dupa revizie verificati daca chiar au schimbat piesele respective cu unele NOI!!. Toate cele bune!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.