Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Customizare WordPress
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Multimedia & IT- Electronice
HalbaSus
Am urmatoarea problema: vreau sa fac un site (ma rog, mult spus site, o chestie pe care sa bag informatii, poze, linkuri, etc si ele sa fie afisate intr-o forma placuta vizual).
Toate "postarile" vor avea aceeasi forma, spre exemplu:

Denumire produs
Descriere produs
Link catre producator
Pret
Poze

Eh, avand in vedere ca vor fi multe entry-uri de genul asta as vrea sa fac cumva ca atunci cand dau New post sa imi apara rubricile astea si eu sa le completez (ideal ar fi ca Add new post sa fie sub forma de formular, dar ar fi ok si daca ar aparea pe pagina default toate astea). Problema e ca skill-urile mele in php sunt rudimentare, si sunt lenes incurabil, daca stie cineva ceva care m-ar putea ajuta (fie un plugin, fie un tutorial foarte simplu (tutorialele de customizare wordpress au in general alt scop))

getodac
Poti folosii ca platforma free uCOZ. Are o multime teme predefinite si variante friendly user pt site de prezentare, blog sau magazin virtual.

Pentru magazin online, PrestaShop este complex dar usor de folosit si poti face tot felul setari si calcule de pret, plus ca e si varianta in limba romana (il recomand, arunca-ti un ochii pe site-ul lor). Ar mai fi Tomato dar mie unul nu-mi place.
getodac
Cam asta e genul de magazin on-line pe care vreau sa-l creez si eu in viitor, momentan e doar o chestie autodidacta, cu preturi puse din burta, dar produsele, pozele si descrierile sunt reale. Inca nu am invatat asa cum ar trebui PrestaShop-ul si tot din lene smile.gif
HalbaSus
Mie imi trebuia pentru realizarea unei baze de date interne... nu neapart site web, si fara parte de ecommerce.
Pana la urma am folosit Drupal, care e mult mai customizabil decat WordPress (cel putin acolo unde ma interesa pe mine).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.