Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pareri CHEVROLET SPARK!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
inzaghii
Buna ziua. Am un buget redus( max 3000 Euro) si mi-as dori o masina de serie mica. Dupa cate am citit pe internet m-as incadra la un CHEVROLET SPARK 2008-2009. Ca si designe imi place masina insa nu stiu nimic despre ea. Aveti o astfel de masina? Cum e? Merita banii?Am vazut ca acum a aparut un alt model SPARK, si de aceea sunt cam in dubii.Faptul ca nu se mai fabrica vechiul model ma pune pe ganduri. As mai avea o optiune, sa-mi iau in Hyundai I10 dar e mai scump( dar am inteles ca e si mai bun) Eu o s-o folosesc numai in oras sa-mi duc copilul la gradinita. Multumesc pt eventualele raspunsuri.
adrian_r5
Poate afli mai multe informatii de pe forumul dedicat marcii.
Seri
Generatia precedenta de Spark este o evolutie a lui Daewoo Matiz, avand acelasi sasiu, caroserie si motor de 800cc, produse in Coreea.

Dezavantajul ar fi consumul mare raportat la dimensiuni, vreo 8% in oras.
Avantaje sunt costurile de achizitie si intretinere reduse, multe piese se potrivesc de la Matiz.
inzaghii
Am citit acum si m-am ingrozit. Are un consum f mare in oras, 9-10%. Mi se pare f mult pt cat de mica este. Off, nu stiu ce sa fac si eu chiar numai in oras o sa circul cu ea.
DORU
Alege alt model cu motorizare gen 1.4, de mult ori consuma la fel cat Spark sau chiar mai putin dar ... alt motor si alta caroserie, mai spre clasa compacta asa thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.