Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Skoda Fabia Hatchback 1.4 16 V 101
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Fabia 1
gEo1087
Va salut !

As vrea sa-mi achizitionez o Skoda Fabia Hatchback 1.4 16 V 101 cp cea cu interior crem, undeva intre anii 2001-2002-2003 si pana in 125000 km. Pareri sugestii va rog in legatura cu masina ?! Plusuri, minusuri si ce ar mai trebuii sa stiu.


Multumesc ! drive.gif
DORU
O masina reusita daca este hatch-back ... asa ar avea si discuri spate thumbsup.gif

Pe de alta parte, as lua din 2004 mai degraba, primele generatii au avut probleme cu o rola de la distributie, cu becuri si claxoane care se ardeau intr-o veselie si iti mai pot spune daca vrei: sonde lambda si clapete acceleratie sensibile, EGR cu figuri uneori...

Alege un SDI sau TDI pe Fabia 1 incepand cu 2004. Asta ar fi o alegere corecta la acest model thumbsup.gif
gEo1087
QUOTE (DORU @ Feb 23 2012, 08:11 AM) *
O masina reusita daca este hatch-back ... asa ar avea si discuri spate thumbsup.gif

Pe de alta parte, as lua din 2004 mai degraba, primele generatii au avut probleme cu o rola de la distributie, cu becuri si claxoane care se ardeau intr-o veselie si iti mai pot spune daca vrei: sonde lambda si clapete acceleratie sensibile, EGR cu figuri uneori...

Alege un SDI sau TDI pe Fabia 1 incepand cu 2004. Asta ar fi o alegere corecta la acest model thumbsup.gif



Din cate am vazut ce sare de 2004 nu sunt echipate la fel ca cele din 01, 02 , 03, 240 km in bord acel interior crem kre da un aspect frumos si de curat ... nu stiu de ce dar mi-a cazut cu "tronc" aceasta masina.

Multumesc frumos pentru opinie DORU. yes.gif
DORU
Cu multa placere !

Interior bej am si eu si ce sa vezi ! Dupa 2 ani de curatat asiduu vara, am pus huse...acum te las sa ghicesti cum le intretii, ca frumoase sunt deja biggrin.gif
gEo1087
QUOTE (DORU @ Feb 23 2012, 07:20 PM) *
Cu multa placere !

Interior bej am si eu si ce sa vezi ! Dupa 2 ani de curatat asiduu vara, am pus huse...acum te las sa ghicesti cum le intretii, ca frumoase sunt deja biggrin.gif


Ai idee cat m-ar costa sa inmatriculez una inscrisa pe Germania?!

Ms. banned.gif
DORU
Desigur, uite calculatorul de taxe pe 2011: http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/calcu...06_01_2011.html

Exista si cel pt 2012 dar nu stiu sigur daca l-au actualizat, noua forma a taxei fiind amanata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.