Help - Search - Members - Calendar
Full Version: revizie 15.000 km Octavia I?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Alin35136
Buna ziua,
daca stie cineva cam cat costa prima revizie Octavia I la 15.000 km?
Am auzit ca ar fi vorba de 12-13 milioane. :?:

Cu respect,
Alin C.
DORU
Nici gand !
Octavia e diesel sau benzina?
Oricum, piese si manopera nu te duc mai mult de 7 mil., asta daca nu schimbi nimic in plus fata de o revizie normala de 15.000 km.
Liviu-98
Alin, nici nu te gandi la asemenea preturi. Nu stiu exact cat este la Octavia (acum depinde daca e pe benzina sau pe motorina), dar diferentele nu sunt mari. Insa stiu din ams ca prima revizie la 15000 la Golf este ceva pe la 65 - 70 EUR, nu mai tin minte exact. La Octavia nu poate fi mare diferenta, iar daca este sigur e in minus. Dar de ce nu dai un telefon la service, da-te drept posesor si intreaba cu cati bani sa vii la tine? Eu asa fac si n-am dat gres. Asta daca e vorba de o revizie normala si nu ai ceva reparatii in plus.
Succes!
Sebastian27003
Am o OCTAVIA 1 motor 1.9TDI 90 CP, Elegance. Am facut revizia de 15.000 de km la 12 martie 2004. Inlocuit ulei motor, filtru de ulei, filtru de aer, filtru de polen; valoare factura 5.300.000 lei . Operatie efectuata la AVIA MOTORS. Daca ai card de membru AVIAMOTORS..mai scazi din suma e mai sus cam 600.000 :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.