Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Buna as dori un sfat
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
nooB
As dori sa imi aduc o masina din Anglia model: Opel Astra Cabrio 18 benzina an 2002,2003,ma costa cam in jur de 900 1000 de lire dar cand o aduc aici in tara vreau sa i pun gaz,dar nu stiu cum fac cu matriculatu deoarece am citit noua lege rutiera dar mau zapacit nu mai stiu ce sa inteleg,cam cat mar costa un matriculat pe acesta masina ?
Seri
http://www.rarom.ro/RO/article--Se_pot_inm...apta_--200.html

Se inmatriculeaza la fel ca orice masina cu volan normal si trebuie platita taxa de prima inmatriculare.

Mie mi se pare o mare porcarie si consider ca masinile cu volan pe dreapta sunt un pericol public! wallbash.gif no.gif
nooB
QUOTE (Seri @ Feb 18 2012, 12:51 PM) *
http://www.rarom.ro/RO/article--Se_pot_inm...apta_--200.html

Se inmatriculeaza la fel ca orice masina cu volan normal si trebuie platita taxa de prima inmatriculare.

Mie mi se pare o mare porcarie si consider ca masinile cu volan pe dreapta sunt un pericol public! wallbash.gif no.gif


"in plus fiind necesara echiparea vehiculelor cu faruri care emit un fascicul luminos asimetric",ce vrea sa zica asta?
22nst
inseamna ca nu trebuie sa cumperi masina aia.
Seri
Sunt de acord cu NST! thumbsup.gif

Inseamna ca trebuie reglate oglinzile farurilor.
In Anglia farul stanga bate mai sus, iar farul dreapta bate mai jos. Pe continentul european trebuie sa fie invers, ca sa nu-i orbesti pe cei de pe contrasens.
DORU
La Skoda Superb 2 o poti face dintr-o setare din Maxi-Dot thumbsup.gif
nooB
QUOTE (Seri @ Feb 18 2012, 02:38 PM) *
Sunt de acord cu NST! thumbsup.gif

Inseamna ca trebuie reglate oglinzile farurilor.
In Anglia farul stanga bate mai sus, iar farul dreapta bate mai jos. Pe continentul european trebuie sa fie invers, ca sa nu-i orbesti pe cei de pe contrasens.

Aha ma gandeam la ceva de genu..dar auzi de ce sa nu o cumpar nu e buna ?
Seri
Din cauza ca e cu volan pe dreapta!

Imagineaza-ti cum faci depasiri stand pe locul pasagerului, mai ales cand ai in fata un TIR. Trebuie sa intri cu toata masina pe contrasens doar ca sa vezi daca vine cineva din fata. E nebunie!
Periodic masinile cu volan pe dreapta sunt implicate in accidente grave deoarece intra pe contrasens. drive.gif

E o masina faina, dar va fi un pericol public.

nooB
am condus tot un opel astra adus din Anglia,l.am condus si in oras si afara,mi sa parut oke adica nu am avut nici un fel de problema de vizibilitate,cred ca sofrii sunt un pericol public nu masina tongue.gif,dar vreau sami spuna cineva si o parere despre chestia ca vreau sa o pun pe gaz smile.gif, astept opinii....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.