Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PROBLEMA MARE=DETARARE
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Titi1988
Am masina de aproape 3 ani si urmeaza sa iasa din garantie. Fiat Ducato maxi 4.0 tone. Cand am cumparat-o cei de la reprezentanta l-au fraierit pe tatal meu ca se poate detara. SURPRIZA!! dupa ce am achitat avansul, ( luata in leasing) am mers sa se faca detararea la 3.5 tone... am trimis scrisoare la fiat si raspunsul a fost NU SE POATE! Dintre toti fabricantii de autoutilitare fiat este singurul care nu accepta detarari. Si timp de 3 ani a trebuit sa facem licente, sa platit soferi cu C, sa fac eu cursuri de coordonator auto etc. O gramada de bani aruncati pe geam. Acum ca o sa iasa din garantie am inteles ca se poate face doar apeland la RAR. Stie cineva care este procedura? cum pot sa scap de chinul asta? masina este identica cu cea de 3.5 tone ( Fiat ducato) doar ca ii bena mai lunga cu 1 metru ATAT!! In momentul cumpararii a fost mai ieftina decat cea de 3.5 cu 2500 euro si...tatalui meu i s-a parut o afacere buna, nestiind de urmari... va rog ajutor pentru ca singura sansa este sa o vand si primesc pe ea cam 40% din cat a costat de noua!!! nu iau in considerare cat am platit din cauza ca ii in grupa C. turned.gif turned.gif turned.gif
mike.omega
Sigur n-are si alte arcuri pe spate? O lamela-n plus, ceva...
Sfatul meu este sa gasesti o cunostinta la RAR, vad ce pe site nu scrie nimic clar. Ori mergi si intrebi, ori apelezi la o cunostinta sa te ajute smile.gif

PS: sau la cei ce aduc dube si se ocupa de si de detarare biggrin.gif
Titi1988
nimic in plus.. oricum atat de slabe au fost traversele care suportau platforma in cat dupa 2 ani s-au deformat in ultimul hal. am cumparat profile I si le-am schimbat.. si sunt doar 2 foi de arc ca si la ducato simplu. Am cunostinta la ARR doar.. ma duc pana la RAR maine sa vad ce si cum. Daca are cineva cunostinte etc si contracost ca nu pot eu sau tatal meu sa conducem masina si aia este foarte enervant. Tot timpul mergem dupa sofer si il platim pe el turned.gif turned.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.