Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme imobilizator nissan Primera P12
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
alex190386
Salutare,
Sunt nou pe aici si sper sa ma puteti ajuta pentru ca nu prea mai stiu ce sa fac
Am un Nissan Primera P12 din 2003, motorizare: 1.9 dci 120 cp in 6 viteze. Am revopsit masia, are body kit, ce sa mai zic, este o minunatie de masina
Cand am cumparat masina mi-a zis vanzatorul ca am mai facut figuri cu imobilizatorul. Problema e ca face figuri foarte frecvent. Pe bord cand pun contactul se aprinde martorul cu masina si o cheie. Am amndoua cheile masinii si cu amandoua face figuri. Chestia e ca face figuri doar cand vrea ea, nu tot timpul. Nu stiu ce sa fac, pentru ca as vrea sa plec la vara cu masina din tara si nu as vrea sa ma lase prin olanda sau prin franta.
Daca stiti pe cineva care poate anula sau repara imobilizatorul ar fi super, pentru ca nu doresc sa dau masina ca imi place foarte mult
Multumesc
Seri
Du-te la reprezentanta, ei iti pot reprograma imobilizatorul.
Ai grija sa nu tii cheile langa telefonul mobil deoarece se demagnetizeaza. Insa daca face probleme si cu cheia de rezerva, inseamna ca e problema la masina.
Titi1988
si eu i-am zis sa mearga la reprezentanta dar el nu si nu!!! alex incapatanatule!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.