Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme Seat Altea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
sandy87
Am un seat altea din 2005 si uitand geamurile deschise mi-a plouat in masina destul de tare de atunci mia aparut urmatoarele probleme : luminile stau mereu aprinse , intrerupatorul pentru lumini nu mai functioneaza , pilotul automat nu mai functioneaza iar luminile din spate nu functioneaza numai cele din fata cand pun contactul raman mereu aprinse. ce ar putea sa aiba?
fixmycar
Verifica tabloul de sigurante, posibil din cauza umezelii sa se fi stricat ceva conexiuni sau merg intermitent.
De asemenea cablurile din bord insa asta ar insemna o munca destul de complexa..
Seri
Altea are toata electronica pe sistem CAN-BUS. Asta inseamna ca toate comenzile trec printr-un calculator central inainte sa ajunga unde trebuie. La Opel aceasta unitate se numeste CIM si se afla sub volan. La VW nu stiu cum se numeste si unde se afla, dar o diagnoza trebuie sa-ti spuna daca aceasta e problema.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.