Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Anvelope iarna pentru Legacy?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Legacy/Outback
Victor35110
In primul rand, este nevoie sa se "incalte" un Legacy 3.0 cu anvelope de iarna?
In al doilea rand, ce recomandati - si de ce?
De unde se pot procura?

Victor
madalina
La orice masina e de preferat sa ai anvelope de iarna si anvelope de vara. Cheltuiala este aceiasi.

Eu iti recomand nokian, dupa experienta avuta cu ele pe 4 masini. Sunt mai putin cunoscute in Romania si au pret mai mic. Cei de la C&C -sunt si dealer Subaru - recomandau si ei tot Nokian pentru iarna.

Depreferat sa nu cumperi de la ei anvelopele deoarece au pretul cu cel putin 20% mai mare decat alti distribuitori.
Victor35110
ok, multumesc pentru sfat.
Totusi, imi poti indica de unde ar fi avantajos sa cumpar nokian-urile? Eventual si un cod ceva?

V.
madalina
Cel mai bine cauti tu pe net exact modelul de cauciucuri Nokian de iarna pe care il vrei. (cauta datele pe net).

Apoi gasesti de cumparat pe la toti cei ce fac tuning si au si cauciucuri. Pe Soseauna Fundeni am mai vazut de vanzare. Eu le-am luat de unde mi-a fost cel mai aproape de casa (Car Design), dar nu cred ca sunt cei mai ieftini.
Iulian HondaFan
vezi ca mai e un topic de cauciucuri de iarna cu linkuri si alte pareri...
G a b i60782
da de preferat nokian cu floare daca exista ptr legacy ,dar am vazut si pe forester si vreau sa zic ca urcau prin zapada pe unde o lua nissanu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.