Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vand lance de spumare Karcher
Masini.ro Forum > Bazar > Talcioc
OvidiuH
Vand lance de spumare Karcher v2 cu reglaj de concentratie, aproape noua. Lancea este compatibila cu orice aparat de spalat cu presiune Karcher, iar cu un mic adaptor ce se gaseste prin magazinele de bricolaj poate fi folosita si pe alte marci precum Bosch, Lavor, Black & Decker samd.

Lancea este fabricata in Italia, din material deosebit de rezistent, iar rezervorul de 0,6 litri este realizat din HDPE, fiind capabil sa faca fata oricarui tip de spuma activa. Lancea are reglaj manual al concentratiei, astfel incat sa obtineti nivelul de spuma dorit.

A nu se confunda cu bidonasele ce vin la pachet cu unele spalatoare, bidonase ce nu fac altceva decat sa imprastie samponul pe masina.

Pret: 80 lei





Iata si cateva rezultate cu lancea in folosire.





mike.omega
Care este dispozitivul adaptor si cat costa? Unii au black&decker biggrin.gif
OvidiuH
QUOTE (mike.omega @ Jan 14 2012, 03:03 PM) *
Care este dispozitivul adaptor si cat costa? Unii au black&decker biggrin.gif

Gasesti la Obi, Bricostore, Praktiker etc. Costa in jur de 20 de lei. E un mic adaptor pentru filetul de prindere. Te ajuta baietii din magazin daca le spui despre ce e vorba.
Arata cam asa.
mike.omega
Noi avem asa ceva: http://www.yalco.ro/products.asp?prod=2574...mp;hierarchy=0#

Si avem doua lance, una pentru putere(jet turbionar....) si una cu cu jet reglabil. Rezervorul de sampon se monteaza pe prima, unde cred ca se monteaza si adaptorul asta.

Am sa merge luni sa-l caut in bricostore si baumax, daca gasesc. Cumpar eu chestiunea smile.gif
OvidiuH
Se monteaza direct la pistol in mod normal. Accesoriul e o lance in sine.
OvidiuH
Valabil...
mike.omega
Dupa prospectiuni facute la magazin, ofer 70 lei pe lance, la care se adauga costul trasnportului in mod evident smile.gif
OvidiuH
Ok, Mike. Ai pm.
OvidiuH
Lancea pleaca maine spre Constanta.
Topicul poate fi inchis.
mike.omega
Pachetul a ajuns astazi asa cum era programat. Ambalat si sigilat ca la carte!

Lancea se prezinta fix ca in descrierea de la inceputul topicului, multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.