Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intretinere Dacia Sandero vs Hyundai i20
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
teodor82
Care dintre cele doua modele ar fi mai ieftina la intretinere: Dacia Sandero 1.2 75 cp sau Hyundai i20 1.2 78 cp? Dar Fiat Grande Punto 1.2 69 cp pe unde s-ar situa la intretinere?

Multumesc.
HalbaSus
Cel mai simplu ar fi sa suni la fiecare reprezentanta si sa intrebi cat costa o revizie obisnuita (schimb ulei si filtre). Consumul, impozitul si RCA-ul va fi tot pe acolo la fiecare... nici la fiabilitate nu cred ca exista diferente semnificative (hyundai ce garantie are ? parca aveau 5 ani, asta ar putea fi un plus sermnificativ).
Titi1988
degeaba suni la reprezentanta pentru nu o sa-ti dea un cost ok, tot timpul ii mai mic. Asa am sunat si eu la reprezentata nissan din brasov parca si a zis ca revizia la 75.000 km costa 240 de lei.. departe de adevar.
Eu zic ca iesi mai ieftin cu hyundai, la dacie sunt scumpe piesele si pica repede consumabilele. Plus ca tabla si vopseaua sunt de toata jena..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.