Help - Search - Members - Calendar
Full Version: consum benzina 1.8 Turbo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
ssergiu
Salutare tuturor si bine va-m regasit asi dori sa stiu stie cineva aprox.consumul la un vw pasat 1,8 turbo automat model SUA2004 benzina ma gindesc sa imi iau asa ceva sau un sharan ambele automate dar sharanul este 1,9TDI ca pret sunt la fel dar proprietarul pasatului spune nu consum de oras 8,9 mixt 7,5 extern 6,5 si nu prea imi vine sa cred ca dor ati consuma benzinarul tinind cont ca are170CP va multumesc si va doresc mult noroc.
T u d o r
Am un prieten care are un astfel de Passat dar cu cutie manuala. Consumul la drum intins mers foarte lejer e undeva pe la 7-7.5%, in oras (depinde de oras - eu vorbesc de Rm. Valcea) poate sari de 12% in conditii de trafic aglomerat, iarna nu vrei sa stii. smile.gif Pentru automat mai pune 1 sau 2 litri in plus la consumurile astea. Avantajul e ca masina accelereaza foarte bine dar asta are un cost in benzina. Suspensia e setata foarte moale, masina e extraordinar de confortabila dar pe curbe se simte nesigura. Vorbesc aici de Passat US spec.
DORU
Sergiu, eu am apucat sa-ti raspund pe celalalt forum biggrin.gif
AlexTM
Passat si Sharan sunt 2 masini cam ... diferite smile.gif Hai nah, daca Passat-ul e break, incep sa mai semene, asa, de la departare, prin prisma capacitatii de incarcare.
Tu ce astepti de la masina?
ssergiu
Salutare si va multumesc pt. pareri , normal ca pasatul este brek dar nu nuta ca sunt ambele la oferta dar cred ca o sa ma linistesc putin .De la o masina astept multe depinde de zi si bani pe care ii investesti in ea daca ma itelegi mult noroc si va multumesc.
getodac
QUOTE (ssergiu @ Dec 11 2011, 06:38 PM) *
... stie cineva aprox.consumul la un vw pasat 1,8 turbo automat model SUA2004 benzina ...
... proprietarul pasatului spune nu consum de oras 8,9 mixt 7,5 extern 6,5 si nu prea imi vine sa cred ca dor ati consuma benzinarul tinind cont ca are170CP va multumesc si va doresc mult noroc.


As vrea eu sa am consumul asta la motorul de 1.6 teehee.gif dar nu cred ca se poate, posibil totusi ca valorile date de proprietarul pasatului sa nu fie foarte departe de realitate daca motorul este TSI de generatie noua si nu antic ca al meu, totusi daca ar fi pasatul meu si ar consuma atat de putina benzina nu l-as vinde smile.gif Valorile date de el cred ca pot fi reale daca este un ecomaratonist si seamana cu JK la stilul de condus biggrin.gif oricum par putin exagerate.

PS Scrie si tu cuvintele intregi sa nu mai fim nevoiti sa citim de 2-3 ori sa intelegem ce vrei sa spui thumbsup.gif
ssergiu
Salutare ce ziceti de ce fac politiceni din noi ce care avem masini inmatriculate in 2006-2007 sunt profund dezamagit si suparat tot odata ,cu masina nu cred ca mai fac nimic pana nu se stie ceva exact va multumesc si scuze treuie sa spun ce am pe suflet NE VOR PIELEA , NE STRING DE GIT CU ZILE RUSINE SA LE FIE,mult noroc tuturor.
DORU
No comment ninja.gif [desi puteti intelege cate am de spus pe tema asta no.gif ]
fixmycar
se va face o rupere uriasa intre preturile masinilor dinainte si dupa anul respectiv...
urat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.