Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vocea Romaniei
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Muzica
solmar
Deja la nivelul asta e destul de greu de departajat concurentii. Se remarca cateva voci si cativa artisti - voci cu atitudine si carisma. Echipa Loredanei mi se pare cea mai tare: e greu sa-l bati pe Canaf, unul dintre artisti. Dargos Chircu ceva mai bun decat Alexandra Craescu. E urmata de Smiley cu Stelian Stan si Catalin Dobre - un om facut pentru scena. Brenciu are si el un showman, pe Daniel Dragomir; pustoaica de 16 ani, Iuliana Puschila are potential si probabil se va lansa in muzica, iar Irina are voce. Oricum mie imi pare rau pentru Lucian Darie care n-a mers mai departe dintr-un moft al lui Brenciu, ma rog, parerea mea. La coada ar fi cea mai slaba echipa, a lui Moga, care a ales pragmatic intre Aldo Blaga si Oana Rusu, dar a gresit. Liviu Teodorescu mi se pare candidatul lui forte.
Mie mi-e greu sa dau un pronostic pentru finala. Urmariti spectacolul? Spectacol care la ora actuala e cel mai bun din tara. Cu cine tineti? Pe cine vedeti in finala?
OvidiuH
Se uita nevasta-mea saptamanal si mai casc si eu gura din cand in cand. In primul rand trebuie sa declar ca mi-e extrem de antipatica purcica aia din echipa lui Moga cu o tona pe-un picior. Debiteaza doar ineptii cand vorbeste. Cu sanse la marele premiu eu as paria pe Irina din echipa lui Brenciu sau pe Dragos din echipa Loredanei. Canaf e simpatic rau, insa nu cred ca are sanse, iar restul pe care i-am mai vazut m-au lasat indiferent. Lucian Darie a fost foarte tare la preselectie, insa a venit cu destul de multe impresii in cap, motiv pentru care si cred ca i-a dat Brenciu flit. Oricum, una peste alta concursul este decent, mult peste gluma aia proasta de la Antena.
OvidiuH
In cel mai pur stil romanesc s-au acoperit de penibil. Cu sau fara vot, daca papagalul ala e vocea Romaniei... trebuie sa ne lasam de cantat.
T u d o r
Eu m-am lasat de mult, de cand m-a dat profu' de muzica afara din cor printr-a 5-a. Ma mai apuca asa, cate-o arie la dush dar in rest ma abtin. biggrin.gif Si ca sa inteleg despre ce vorbiti voi aici... cine e vocea Romaniei si ce vrea ei? Daca nu ma uit la TV... unsure.gif
Legionaru'
Cristi Sanda mi-a fost elev. Deci am tinut cu el!
Moga ala e un tampit. In seara asta i-a ales melodii aiurea rau de tot.
Dupa reprezentatiile din seara asta clasamentul meu ar fi aratat astfel:
1 Dragos, desi mi se pare nesuferit, sustinut foarte, foarte bine de Loredana
2 Iuliana, mi-a placut pentru ca a cantat si Roxette(nu in seara asta)
3 Cristi, Doamne, cat de tampit e Moga
4 Stefan, daca ar fi facut ceva scoala nu ar fi fost asa de rau

Nu stiu daca ati remarcat tot un craiovean de-al meu , Claudiu Mirea. Voce foarte buna! A fost eliminat de balonul de Brenciu astfel:"" Ai cantat perfect dar ti-a lipsit jocul de scena, asa ca merg mai departe cu......."". Brenciule esti matol? Concursul se numeste Vocea Romaniei, nu Tocul de aur!
OvidiuH
Emisiunea a fost per total ok, insa finalul jenant. Gasesti momentele inregistrate pe siteul Protv. A castigat concursul organizat de Cosmote, concurentul antrenat de imaginea Cosmote in Ro, sustinut probabil de o tarla de minore ne... pregatite dpdv muzical si cu urechea mai ruginita.
solmar
Preferatii mei au iesit din concurs cu o tura inainte asa ca n-am ce sa comentez. Puschila sau Cristi Sanda ar fi fost mai nimeriti pentru marele premiu, dar publicul a ales... Sunt tare curios daca vor publica si numarul de voturi. Pentru ca merita sa investesti cateva mii de euro in sms-uri/apeluri daca stii sigur ca pleci cu 100 de mii.
pmhoria
Daca va uitati pe feisbuc la fiecare concurent .. o sa vedeti ca dpdv al "like"-urilor Stefan a avut cele mai multe. Daca fanii lui au si votat .. e simplu. sad.gif
HalbaSus
Deci cine a castigat ?
pejte
Ca si la Dansez pentru tine, 'publicul' care a votat e idiot. Cu ocazia asta m-am lasat de uitat la astfel de emisiuni...
RD-Woo
QUOTE (HalbaSus @ Dec 27 2011, 10:44 AM) *
Deci cine a castigat ?


Stefan Stan
HalbaSus
Ah... alcoolicul... nu-i rau... eu eram ferm convins ca va castiga, Dragos, care nu e alcoolic, e doar nesuferit. Surpriza placuta, se putea si mai bine, dar nu-i rau nici asa smile.gif
madmax2
la fel de aiurea s-a terminat si X factor. a castigat baietasul ala mediocru iar vocile adevarate au ramas cu buza umflata.
ashleyrowe
Nu am stiut de acest concert. Cu siguranta eram prezenta acolo
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.