Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce idei imi puteti da pt. tuning la un slk model '98
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
mugur35006
SAL :!: ce :idea: imi puteti da pt. tuning la un slk model '98 :?: astept cu mare nerabdare sugestiile voastre! :cheers:
G e o r g e
ce motor in primul rand?

vrei sa umbli la performante sau la estetica?
mugur35006
Am motor de 2000 fara kompresor si as dori mai ales tuning optic...dar si la motor as face ceva daca s-ar putea ..am sunat la c&c asta vara si au zis ca nu aduc pt slk pt. ca doar rieger face kituri optice si ca sunt ff scumpe
G e o r g e
pai nu te-as sfatui sa mergi la ci ci pentru ca sunt niste magari ! :evil:

poti sa gasesti si romani care lucreaza in fibra de sticla de 1000 de ori mai bine ca rieger.
Andrei Suzuki
QUOTE(G e o r g e)
pai nu te-as sfatui sa mergi la ci ci pentru ca sunt niste magari ! :evil:


Si sunt si scumpi rau.
mugur35006
asta am observat si eu ca pe langa preturile astronomice sunt si ff. nesimtiti aia de la c&c ...

dar de unde iau modele de spoilere si de restu "bucatilor" ce tre confectionate...ca din pozele de pe net nu prea se distinge in detaliu...
apoi alta problema la eleronul de pe capota ..la mine aceasta intra in portbagaj ..si deci eleronul tre calculat la fix .ca sa se plieze pe celelalte componente la decapotare....
malin34426
La Baia Mare sunt niste baieti simpatici care le arati poze si le lasi masina pt doua saptamani si iti fac doar cu 4-600 euro toata masina de jur imprejur exact ca in poza. Am vazut cateva exemplare ce jurai ca aveau tuning exterior facut de firma consacrata. Malin
mugur35006
baia mare e departe de craiova....iara tot cam atata e si kitul de la rieger tunning...dar nu stiu sigur daca e de jur imrpejur....dar stiu pe cineva de aici care si-a luat (din germania) un kit complet de praguri + continuari la spoilerele la vreo 500 euro pt un ford dela sport coupe...l-am pus sa se intereseze si pt mine..dar cand s-o mai duce pe afar'
HalbaSus
eu zic ca la un SLK nu e nevoie de eleron, chiar ar strica aspectul masinii... probabil ca ai observat ca si tuneri de renume gen brabus sau borbet (nu doar rieger are kituri pt slk btw) pun eleroane aproape insesizabile, care "prelungesc" un pic portbagajul... ma rog... daca te uiti la kiturile de la brabus o sa intelegi ce vreau sa zic... o alta chestie pe care ar fi bine sa o eviti e folosirea (mai ales o folosire excesiva) a plasei la spoilere... nu se incadreaza in look-ul masinii... SLK e o masina frumoasa asa cum e, asa ca eu iti recomand sa pastrezi look-ul masinii schimband eventual jentile (nu stiu cum arata dar poate gasesti unele mai frumoase) si eventual o vopsea perlata (sau cum ii zice la vopseaua aia care isi schimba culoarea in functie de lumina), de asemenea ai putea imbunatati instalatia audio (un mp3 player is un subwoofer nu strica... mai ales ca portbagajul SLK-ului oricum nu poate depozita prea mare lucru smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.