Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2011 Brazilian Formula 1 GP - Interlagos (19)
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Seri
Autódromo José Carlos Pace, S?o Paulo, Brazil
http://www.gpbrasil.com/

Click to view attachment

Lap : 4,309 km
Race : 71 laps, 305,909 km

Click to view attachment

Program:
25 Noiembrie 2011
14:00-15:30 FP1
18:00-19:30 FP2

26 Noiembrie 2011
15:00-16:00 FP3
18:00-19:00 Calificari

27 Noiembrie 2011
18:00 Cursa

Pronosticuri "Formula 1 te face campion!":
- Top 10
- Pole Position
- Fastest lap
- Finish
- Last
- Intrebarea etapei: Cristsib

Pronosticurile vor fi postate in acest topic, inainte de inceputul sesiunii de calificari.

Clasament.
cecyly
Raspunsul bun la intrebarea mea din cursa precedenta nu a fost 2? am gasit aici: http://www.rallyrom.ro/f1/rezultate-formul...ment-final.html
Oana
ba da, 2 este raspunsul corect...

o mica recapitulare. avem de trimis 7 premii restante pentru intrebarea etapei:

Singapore: radhhooo89 si 9er
Ungaria: serious_sam
Monza: milu1991
Spa: eu
India: Cecyly
Abu Dhabi: Cristsib

serious_sam si milu1991 nu mi-au trimis inca adresele unde le putem trimite premiile. mai astept pana la sfarsitul saptamanii, cand o sa se termine si concursul, ca sa avem lista completa cu toti castigatorii. o sa va anunt cand pleaca premiile spre voi.

multumesc tuturor pentru participare
cristsib
Intrebarea etapei: cine va fi primul care va abandona? Se iau in considerare doar abandonurile de dupa startul cursei, nu conteaza motivul.
naher
1. Vettel
2. Webber
3. Hamilton
4. Alonso
5. Button
6. Schumacher
7. Rosberg
8. Massa
9. DiResta
10. Senna

Pole: Vettel
Fastest lap: Vettel
Finish: 2
Last:Kovaleinen
Intrebarea etapei: Glock
Seri
1. Vettel
2. Hamilton
3. Massa
4. Webber
5. Alonso
6. Schumacher
7. Rosberg
8. Button
9. Sutil
10. Senna

Pole: Vettel
Fastest lap: Hamilton
Finish: 19
Last: Liuzzi
Intrebarea etapei: Barrichello.
Oana
FP2 live stream
cristsib
1. Vettel
2. Hamilton
3. Webber
4. Alonso
5. Button
6. Rosberg
7. Sutil
8. Massa
9. diResta
10.Schumacher

Pole: Vettel
Fast: Vettel
Finish: 21
Last: Liuzzi

Q: Glock
cecyly
1. Vettel
2. Webber
3. Hamilton
4. Alonso
5. Button
6. Massa
7. Rosberg
8. Schumacher
9. Sutil
10. Di Resta

Pole: Vettel
Fastest lap: Hamilton
Finish: 21
Last:Liuzzi
intrebare: D'Ambrosio
9er
1. Vettel
2. Hamilton
3. Button
4. Alonso
5. Massa
6. Webber
7. Rosberg
8. Schumacher
9. Sutil
10. Senna

PP: Vettel
FL: Hamilton
F: 18
L: Liuzzi
Q: Alguersuari
getodac
Rusinica Red Bull no.gif
Felicitari Seri thumbsup.gif
Seri
banana.gif

Multumesc Getodac! biggrin.gif
Pe la jumatatea sezonului nu mai eram sigur ca voi castiga, Oana si Roadempire apropiindu-se la doar cateva puncte de mine, insa stiam ca nimeni si nimic nu poate sta intre mine si superbul Nokia 1100! (sau ceva de genul asta) happy.gif

Sunt singurul care s-a bucurat de dominatia lui Vettel din acest sezon?

Oana
eu am fost putin distrasa in ultima vreme si de asta ai reusit sa te indepartezi. dar ne intalnim in sezonul urmator...

si eu ma bucur pentru vettel, deci nu esti singurul. dar nu am sa spun nimic rau de dominatia red bull pentru ca mi-as da singura in cap smile.gif
getodac
QUOTE (Seri @ Nov 28 2011, 11:58 AM) *
Sunt singurul care s-a bucurat de dominatia lui Vettel din acest sezon?


Pai daca erau mai multi fani Vettel nu mai castigai atat de detasat smile.gif Se pare ca Hamilton are mai multi sustinatori aici pe forum thumbsup.gif Eu unul am renuntat sa mai pun pronosticuri in ultimele etape pentru ca ar fi trebuit sa-l pun pe Vettel primul si nu m-a lasat inima whistling.gif
f1anatic
Sint oare singurul care credea vistoria lui Webber a fost inscenata ? Cuprinsi de mila, management-ul de la Red Bull l-au convins pe Vettel sa accepte locul 2 si apoi s-au dat de ceasul mortii sa ii spuna lui Vettel ca are probleme cu transmisia (T2 si T3 - adica taman la iesirea din curbe) si sa schimbe mai devreme de linia rosie. Cind turele lui Vettel au continuat sa fie competitive, i-au spus sa faca acelasi lucru in T2,3,4,5 si de-abia atunci l-a depasit Webber.

http://www.f1fanatic.co.uk/statistics/2011...s-fastest-laps/

Really ? cu 3 ture inainte de final Vettel scoate timpul personal cel mai bun ? Iar daca selectezi doar pe Vettel si pe Webber, se va vedea cit de apropriati sint timpii lor...in ciuda problemelor la transmisie a lui Vettel...

Rank Driver Car Fastest lap Gap On lap
1 Mark Webber Red Bull-Renault 1’15.324 71
2 Jenson Button McLaren-Mercedes 1’15.580 0.256 63
3 Sebastian Vettel Red Bull-Renault 1’16.076 0.752 68
Oana
pentru ultima data in acest an am sa anunt castigatorii: 9er a adunat cele mai multe puncte, 46, in timp ce naher si cristsib au raspuns corect la intrebarea etapei, primul dintre ei fiind invingator prin departajare.

asadar, clasamentul general este condus (de pe la jumatatea sezonului de altfel) de Seri, cel care a reusit sa stranga 541 pct pe parcursul intregului sezon. in urma sa, la mai bine de 100 pct distanta, se situeaza cecyly.

Felicitari celor doi castigatori si multumesc celorlalti pentru participare.
cecyly
Multumesc de felicitari. Voi participa cu placere si la anul.(daca va fi concurs)
pejte
Felicitari Seri.
Ce-ai castigat? biggrin.gif
Seri
Multumesc Pejte, am castigat asta.

Felicitari Cecyly, acel steag arata foarte bine!



cecyly
Multumesc Seri, felicitari si tie!
O sa fiu fan Ferrari thumbsup.gif , si poate la anul ajung si la cursa de pe Hungaroring.
roadempire
Felicitari castigatorilor !!!!! thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.