Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Radiere fara o placuta de inmatriculare se poate face?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Circulatie
toyou
Buna, am avut un accident de masina si am pierdut o placuta cu un numar de inmatriculare. Masina e dauna si vreau sa o vand.
Pot sa radiez masina fara un numar de inmatriculare si sa o vand?
Se predau undeva numerele de inmatriculare in cazul unei radieri?
De unde obtin o placuta de inmatriculare?
Cum pot sa-mi pastrez numarul de inmatriculare al masinii, daca imi voi mai lua o alta masina?
Masina pot sa o vand fara un numar?
Sau pot sa o vand fara numere daca imi pastrez numarul de inmatriculare?
Va multumesc frumos pentru raspunsuri.
22nst
Pot sa radiez masina fara un numar de inmatriculare si sa o vand? - DA
Se predau undeva numerele de inmatriculare in cazul unei radieri? - NU
De unde obtin o placuta de inmatriculare? - POLITIE
Cum pot sa-mi pastrez numarul de inmatriculare al masinii, daca imi voi mai lua o alta masina? - LA INMATRICULARI SE PLATESTE O TAXA DE PASTRARE NR., 30 LEI
Masina pot sa o vand fara un numar? - DA
Sau pot sa o vand fara numere daca imi pastrez numarul de inmatriculare? - DACA NU AI NUMERE NU AI CE SA PASTREZI
Va multumesc frumos pentru raspunsuri.
______________________________

Pe scurt, faci CV, te duci la taxe si impozite si o scoti de pe numele tau si asta e tot!
Asta este radierea acum... Ii dai actele noului proprietar, el iti da banii si gata.
toyou
QUOTE (22nst @ Nov 13 2011, 06:09 PM) *
Pot sa radiez masina fara un numar de inmatriculare si sa o vand? - DA
Se predau undeva numerele de inmatriculare in cazul unei radieri? - NU
De unde obtin o placuta de inmatriculare? - POLITIE
Cum pot sa-mi pastrez numarul de inmatriculare al masinii, daca imi voi mai lua o alta masina? - LA INMATRICULARI SE PLATESTE O TAXA DE PASTRARE NR., 30 LEI
Masina pot sa o vand fara un numar? - DA
Sau pot sa o vand fara numere daca imi pastrez numarul de inmatriculare? - DACA NU AI NUMERE NU AI CE SA PASTREZI
Va multumesc frumos pentru raspunsuri.
______________________________

Pe scurt, faci CV, te duci la taxe si impozite si o scoti de pe numele tau si asta e tot!
Asta este radierea acum... Ii dai actele noului proprietar, el iti da banii si gata.


Iti multumesc frumos pentru raspunsuri.
Deci lui ii pot vinde masina fara nici o placuta de inmatriculare?
Iar eu pot sa ma duc la inmatriculari dupa ce o vand si radiez si sa le zic ca vreau sa-mi pastrez numarul preferential?
Unde se fac inmatricularile? smile.gif
22nst
Exact, placutele de inmatriculare, fizic, nu trebuie sa le predai la politie cand vinzi masina.
Daca esti in Buc sau IF, inmatricularile se fac in Sos. Pipera... nu stiu adresa exacta, dar Metroul Aurel Vlaicu este ok ca punct de reper.
toyou
QUOTE (22nst @ Nov 13 2011, 07:33 PM) *
Exact, placutele de inmatriculare, fizic, nu trebuie sa le predai la politie cand vinzi masina.
Daca esti in Buc sau IF, inmatricularile se fac in Sos. Pipera... nu stiu adresa exacta, dar Metroul Aurel Vlaicu este ok ca punct de reper.


Merci mult. Pentru moment nu mai am intrebari smile.gif
Nu ma astepatam sa mi se raspunda asa repede, super smile.gif
Mariustom
Cel mai bine citești ce scrie în fișierul atașat.

Sursa: www.drpciv.ro/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.