Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am 18 ani si vreau masina:))
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
theaaa
Buna! de curand am implinit 18 ani si conduc masina familiei, un opel asta destul de vechiut dar foarte ok din punctul meu de vedere si in sfarsit mi'am convins parintii sa'mi cumpere si mie masina biggrin.gif si vine, evident, si dilema. ce masina?
Mi'as dori o masina nu mare dar nici mica, sub 5000 de euro si destul de noua, dupa 2005.
Am condus 5 masini de cand am carnet si as prefera pe bezinca fiindca ma cam enerveaza cum "toarce" diesel'u.
Nu imi plac sub nici o foarma masinile cu scaune "drepte" si incomode precum ford fiesta, golf 4, skoda fabia etc. Imi plac masinile comode, primitoare, nu totul din plastic.
O singura masina am ochit pana acuma acre ar cam indeplini ce'mi doresceu si accea este opel corsa dar mi'ar place sa mai am si alte optiuni.
Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi,
Multumesc,
Thea!
solmar
Theaaa,
nu asa functioneaza topicul asta. Nu merge pe principiul "eu vreau si imediat ti se raspunde". Trebuie sa ne spui mai multe despre tine sa capatam incredere in tine ca nu divulgi informatiile primite, neaparat sa pui o poza reala ca sa vedem ce masina ti se asorteaza, apoi sa ne dai mai multe detalii despre ce vrei la masina nu doar ce-ai scris anterior ... si apoi inteleptii forumului iti vor furniza raspunsul, adica masina potrivita.
James Kilowatt
Tine cont ca inteleptii forumului au un istoric impecabil... nimeni din cei sfatuiti pana acum nu s-a plans de sfatul primit, poti cotrobai tot forumul si tot vei gasi mii, poate chiar sute de feedbacuri pozitie si pe nimeni care sa se planga. Prin urmare, iti recomand cu incredere sa urmezi sfatul lui Solmar thumbsup.gif
solmar
Corectie: sute daca nu chiar mii de feedbackuri ...
f1anatic

QUOTE (ef-unu-anatic)
Buna! de citiva ani am trecut de 30 ani si conduc masina mea, un Subaru asta destul de vechiut dar inca ok din punctul meu de vedere avind doar aproape 400 cp si in sfarsit mi'am convins consoarta sa'ne cumperam si noua masina adevarata:D si vine, evident, si dilema. ce masina?
Mi'as dori o masina nu mare dar nici mica, nici puternica, dar nici mai slaba decit actuala, nici rosie nici alba, sub 50000 de dolari si destul de noua, dupa 2011. Am condus peste 105 masini de cand am carnet si nu as mai prefera pe bezinica fiindca ma cam enerveaza cum "bea" motor'u.
Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi,
Multumesc,
ef-unu-anatic!



Draga f1anatic,

Te rugam frumos sa ne spui si noua...cel putin urmatoarele detalii publicate aici
http://www.masini.ro/forum/content/Versus/...nui-autoturism/

Ne cerem scuze pentru ca nu am facut acest mesaj mai public si mai evident decit capul paginii si scris cu litere mari, de tipar. In momentul acesta testam un nou software de interpretare a gindurilor si incercam sa detectam intentia vizitatorior [de a solicita ajutor in cumpararea unui autoturim] dupa numarul de mouse clicks si pozitia pe pagina a cursorului. Multumim pentru intelegere.
Titi1988
baaaaaaaaaaaaa ati speriat fataaaaaaaaaaaaaa 36182451.gif))))))))
LucianR7
De obicei toti la varsta vor "Bemveu" . Recunosc ca si eu am varsta asta dar nu mi-ar trebui asa ceva sau masini de genul asta.
E adevarat ca in mare parte ne intereseaza confortul dar in primul si in primul rand sa fie o masina usor de intretinut si una sigura nu cu nu stiu cati cp putere ca sa ne fie propriul sicriu.
Mai ales pentru noi astia incepatori trebuie sa fie o masina cat mai putin nervoasa. Un sofer adevarat se invata in cel putin 100.000de km sa coduca .
Eu zic ca e o alegere buna o Corsa dar mai poti cauta.
habibi
un suzuki swift?
omul vesel
Renault Clio sau Twingo, pentru o fata ambele sunt ok.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.