Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Directie , inchidere , service bun
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Dany23
Buna dimineata,

Rog ceva pareri:

Am avut masina in service pentru mici retusuri la caroserie ( vopsitorie ) , parbriz - de schimbat, revizie 60000KM. Am reclamat faptul ca masina trage dreapta , schimbat motoras inchidere centralizata portiera dreapta.


Acum masina prezinta urmatoarele simptome:

Pe drum drept , daca las liber volanul masina trage mai tare dreapta. Daca virez usor volanul, stanga sau dreapta , masina nu are reactie, atentie , la 30 km / h. In jurul la 60 km / h , este total incontrolabila , pur si simplu volanul are treaba lui, miscandu-se stanga-dreapta dupa bunul sau plac. Seara trecuta, nu avea stabilitate , pur si simplu aluneca. La oprire la semafor masina vibreaza , inclusiv schimbatorul de viteze.

Atentie , pe devizul service-ului este facturata - directia , ca fiind rezolvata. Am cerut testul si mi s-a spus sa astept.

Motoras portiera. Se zice ca si acesta este rezolvat. Usa pe spate se inchide , dar la inchiderea portierei fata pe partea cu pricina usa spate se deschide si ea.

Rog pareri si recomandari service auto. Ulterior voi spune si unde am facut service-ul de trei ani de zile.

Numai bine !
22nst
Ce pot sa spun... SUPERB!
Despre ce service vorbim?
Dany23
QUOTE (22nst @ Oct 18 2011, 07:30 AM) *
Ce pot sa spun... SUPERB!
Despre ce service vorbim?

Unul in care nu voi mai calca .... ! Toyota Brasov ...... !
Dany23
Buna seara!
Problema nu s-a rezolvat, inca.... ! Ufff, masina imi da batai de cap,... sau poate oamenii care au umblat in ea......
Asa, acum suntem la capitolul, s-a rezolvat directia , geometria rotilor, dar volanul meu are un decalaj intre cam 30-33% din rotatia completa volan , pana la bracarea rotilor! Vibreaza podeaua, pedalele, volanul , schimbatorul de viteza ( cutie manuala ).

Sa fie oare caseta de directie ?....

Vorbim despre Avensis 2008, diesel, 1998cc d-4d.

Parerile Dvs Domnilor! Sau Doamnelor!
Dany23
QUOTE (Dany23 @ Oct 24 2011, 07:15 PM) *
Buna seara!
Problema nu s-a rezolvat, inca.... ! Ufff, masina imi da batai de cap,... sau poate oamenii care au umblat in ea......
Asa, acum suntem la capitolul, s-a rezolvat directia , geometria rotilor, dar volanul meu are un decalaj intre cam 30-33% din rotatia completa volan , pana la bracarea rotilor! Vibreaza podeaua, pedalele, volanul , schimbatorul de viteza ( cutie manuala ).

Sa fie oare caseta de directie ?....

Vorbim despre Avensis 2008, diesel, 1998cc d-4d.

Parerile Dvs Domnilor! Sau Doamnelor!


Sa inteleg , ca nimeni nu stie nimic? Cum pot verifica , ce are exact ? Ce credeti ca pot face ? Chiar nu stie nimeni ?...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.