Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Stirea despre Fabia !!!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Fabia 1
stefan_ieu
Ce e cu stirea aia despre Fabia la sectiunea de Stiri? Ce face-lift, ca tocmai s-a facut ?
G e o r g e
in primul rand ai putea sa dai si tu linkul spre acea stire.

in al doilea rand nu avem sectiunea stiri !
Andrei Suzuki
Probabil ca s-a referit la News/Noutati,da nici acolo nu e nimic despre fabia
G e o r g e
pai tocmai , ca am rasfoit toata bucata de news :roll:
Andrei Suzuki
O fi gresit forumu laugh.gif
Andrei Suzuki
Aaa,George,l-am gasit.E pe prima pagina a site-ului,nu pe forum..
G e o r g e
si puteai si tu sa pui un link aici !!! care prima pagina ? :roll:

aici?
http://www.masini.ro/stiri-detalii,1499,1,...elift-major.htm
Andrei Suzuki
Da si acolo.Dar cand am zis prima pagina,m-am referit la prima pagina.
www.masini.ro :cheers:
stefan_ieu
Eram foarte grabit si de-aia nu m-am mai gandit sa dau si link-ul. Mai ales ca era prima chiar in pagina principala. Oricum, ati gasit-o si singuri. Desi din datele posturilor vad ca ati indentificat-o de ieri, inca apare. Ideea e ca ma tot atentioneaza prietenii : "ai vazut ca ii fac un face-lift, mai bine mai asteptai". Si ma doare gura sa le explic ca e veche. Plus ca s-ar putea sa ii induceti in eroare pe cei care vor sa isi cumpere o masina si vin aici sa se informeze. Mai ales ca acest site se vrea (si in general este) cel mai bun pentru astfel de situatii.
admin
S-a facut unu si acum se face altu.Unde e problema? laugh.gif Nu este nici o greseala iar stirea este perfect valabila.
stefan_ieu
Vorbesti serios? Cand? Pe unde gasesc informatii de genul asta?
Daca ma uit in stire la ce se modifica : spoiler, grila de la radiator, faruri/stopuri, tapiterie, ceva la bord - asta e exact ce s-a modificat acum. Ar fi cam ciudat sa modifice dupa 6luni-1an exact aceleasi chestii.
Eu am cautat ceva de acest gen si nu am gasit absolut nimic.
stefan_ieu
Am pus intrebarea si pe la dealeri si mi-au spus ca ei nu stiu nimic nici oficial, nici neoficial, dar ca ar fi penibil sa se faca inca un face-lift imediat dupa asta.
Daca e vorba de ceva care va fi peste 2-3 ani, nici nu e nici o noutate. Orice masina are un face-lift sau o schimbare a modelului la cativa ani. Dar avand in vedere ce am spus mai sus, sincer, cred ca e o gresala a celor de la Rompres (parca de acolo am vazut ca era luata stirea).
Cand am atras atentia asupra acestui articol nu am facut-o cu rautate, ci am vrut doar sa nu apara greseli pe site. Imi place mult site-ul asta si as vrea sa ramana in top, ceea ce se poate doar prin credibilitatea informatiilor care apar aici.
Leonard
1. stirea provine din presa internationala, si nu se refera la un face lift obisnuit, ci la noua generatie Fabia, despre care putem spune ca este un face lift major, al designului si schimbarea gamei de motoare, intocmai ca la Skoda Octavia.

2.Intrucat nu s-au precizat multe detalii, stirea este usor ambigua, de aceea va rog sa ma iertati.

3. Mi se pare Normal ca nici unul dintre dealeri sa nu stie despre aceasta, fiindca doar de aceea situl Masini.ro SI-A CASTIGAT STATUTUTUL PE CARE IL ARE, ACELA DE A FI CEL CARE OFERA PRIMUL INFORMATII DE ULTIMA ORA. VA MULTUMESC!
Iulian HondaFan
yeah, right...

adevarul e ca stirea e cam "zvonera" si nu mentioneaza ca ar fi noua generatie de fabia, ci spune face-lift. Stefan avea dreptate sa fie derutat, si eu sunt dupa ce am citit-o...
stefan_ieu
Leo (prespun ca tu esti cel care scrie editorialul, nu?), parerea mea e ca nu prea exista notiunea de face-lift major. Daca ar fi cum pui tu Octavia II e un "face-lift major" la vechea Octavia. Ceea ce e clar pentru toata lumea ca nu e asa. E o alta generatie de Octavia.
De asemenea putem spune despre orice model ca se anunta un face-lift. Pentru ca orice model de masina se schimba la cativa ani. Cu siguranta ca la Skoda deja se lucreaza la urmatoarea generatie de Octavia asa ca deja putem sa anuntam ca Octavia se pregateste pentru o schimbare de generatie...
Daca in urmatoarele 18 luni se va schimba modelul de Fabia voi reveni aici si iti voi da dreptate. Dar mi-e greu sa cred asa ceva. In primul rand ca ar fi o lovitura de marketing foarte grea pentru Skoda. Iti dai seama cate critici vor primi pentru modelul actual, de ce l-au mai scos daca tot vroiau sa-l schimbe?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.