Help - Search - Members - Calendar
Full Version: embleme Cielo (???)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
David33488
Am si eu o mare curiozitate.Am observat la mai multe autoturisme Cielo o altfel de emblema,mai exact sunt 2 semicercuri asezate orizontal,unu langa altul.Nu au ca celelalte emblema clasica de la Daewoo.Cred ca stiti la ce ma refer.Am observat la cele pe care le-am vazut cu o astfel de emblema,ca multe erau de culoare neagra...iar culoarea neagra nu exista ca (virgula) culoare standard la Cielo.Si revopsite nu aveau cum sa fie toate laugh.gif

Intreb si eu de curiozitate.Ce e cu astfel de modele,au ceva anume,ceva special,nu apartin Daewoo sau e doar o emblema pusa la nimereala de mai multi???
Alex24
am vazut si eu. am impresia ca emblema difera de locul unde au fost produse masinile: coreea sau romania
dragos28836
asa este una din embleme e de pe nexia si a mai fost pusa si pe cielo-rile care au venit din coreea si cealalta e din tara, la cat de prosti sunt romanii nu m-ar mira ca au gresit matrita siglei smile.gif
eddie
Intr-adevar,semnul acela a fost numai pe masinile facute in Coreea si au fost aduse aici inainte sa se fabrice primele Cielo la Craiova. Alea daca ai fost atent, mai avea in bara din spate loc ingust de numar,pretabil numai pentru numar de inmatriculare patrat,asa este?
daewoo_espero_turbo
intr-adevar, badge-ul ala cu doua semicercuri puse intr-o parte si-n alta, e prezent pe unele masini daewoo, cele facute mai la inceput...la noi in tara il vezi pe primele modele cielo/nexia ... din 1995...
Stati linistiti, nu au gresit romanii badge-ul, pentru ca badge-ul celelalt pe care il stim noi si il avem pe masini este un badge modernizat al celor de la daewoo, nu e unul gresit de romani smile.gif))) ....de cand cu preluarea celor de la GM a activelor daewoo, marca daewoo, prezenta inca in unele tari ca uzbekistan, vietnam, egipt, korea de sud..a primit un alt badge, mai nou... as vrea sa gasesc sa-mi pun si eu pe espero noul badge thumbsup.gif
daewoo_espero_turbo
-poza 1 - Emblema Daewoo cea mai veche
- poza 2 - Emblema urmatoare
- poza 3 - Emblema cea mai noua si actuala

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.