Help - Search - Members - Calendar
Full Version: bora 1.9tdi 90cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
sk1000mb
Va salut,
am observat sub roata dreapta fata, pe acea conducta de plastic care pleaca de la radiatorul de ulei urme de ulei, si sub masina pe asfalt mai gasesc citeodata pete de ulei. am verificat uleiul si nu este consumat. conducta e din plastic cu ceva striatii. este ceva grav, am inteles ca de fapt sint vapori de ulei si nu ulei.. in fine daca imi puteti da un sfat, va multumesc!
DORU
Posibil sa fie o-ring-ul de acolo uzat. Verifica !
sk1000mb
Posibil sa fie o-ring-ul de acolo uzat. Verifica !

Va salut! cred ca e a doua oara cind imi raspundeti.
-o-ring-ul il gasesc sa il cumpar, daca da imi spuneti denumirea exacta?
-din cite imi amintesc am vazut doar o singura garnitura (sau o-ring) cred ca dinspre partea spre turbina, in partea dinspre radiatorul de ulei parca nu are nimic sa etanseze, la mine parca in ambele capete e umed, in fine voi incerca sa schimb acel o-ring si voi reveni.
acum ca sa va iau toata mina, imi puteti lasa un nr de tel sau un id de mess sa am la cine sa apelez pentru un sfat, va rog. sint nou si in ro si in buc, picat in jungla..
va multumesc!

am mai vazut postari legate de uzarea turbinei, e ceva grav la mine?
DORU
Pt turbo se face test la drum separat si se masoara parametri, doar asa se poate da un verdict...

O-ring-ul este pe tubulatura de dupa turbo, spre radiator, dar nu limita acestuia. Costa cam 6 lei...

Lasati-mi un PM cu adresa de mail si va trimit acolo info solicitat, multumesc.
sk1000mb
Lasati-mi un PM cu adresa de mail si va trimit acolo info solicitat, multumesc.

sk1000mb@yahoo.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.