Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cu masina...la agatat gagici
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
f1anatic
http://www.autoblog.com/2011/08/25/size-do...ontent=FaceBook

http://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=334100

Deci nu conteaza ce masina ai...dar totusi cred ca daca gagiul se dadea jos dintr-un Prius 4x4 linga ea pe plaja....nu avea aceleasi sanse

Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=cL65rnXiQHg...player_embedded
Part 2
http://www.youtube.com/watch?v=8mbV4jMzMEo...player_embedded
Titi1988
In Romania este foarte simplu..daca ai bmw sau mert decapotabil ( modele sa zicem nu antice..) majoritatea fetelor o sa-ti sara in ...... masina. Mi-ar trebui cam 2 ore sa descriu tot ce am observat in relatia masina-tipa. Dar acum din pacate am de invatat sad.gif( confused.gif
DORU
Nu stiu cum mai decurg ostilitatile azi, dar pt mine reusita maxima a fost de fiecare data ca pieton, nicidecum ca sofer, la "agatatul" de gagici... thumbsup.gif
HalbaSus
Tare faza cu jeep-ul RC... la noi probabil ar fi ramas fara jeep biggrin.gif

In legatura cu agatatul cu masini, probabil nu inteleg eu smecheria, dar din punctul meu de vedere daca sunt in masina... merg... si merg cu o viteza net superioara fata de cea a "gagicilor"... deci presupunand ca nu se "agata" de bara spate a masinii nu vad cum as putea sa agat ceva...
Iar cand ma duc sa socializez intr-un loc de socializare (generic denumit "carciuma") ma duc fara masina ca doar nu sunt metrolsexual sa beau apa plata cu lamaie in carciuma.
Deci presupunand ca nu se arunca femeile pe mine cand masina sta oprita la stop, nu vad cum as putea agata cu ajutorul unei masini. I must be doing something wrong !

P.S:
Titi, sa inteleg ca daca vin cu asa ceva nu am nicio sansa sa agat ceva ? ca e cam antica masina:



Titi1988
Sincer halba habar n-am ce este in capul pitzipoancelor din ziua de azi.. Intre masina aia si un clk model nou ar alege clk-ul fara ezitare. Am auzit replici in club de genul "pisi te fac cu o tura cu bmw-ul meu seria 7 cu masaj in scaune" eu am ramas :| la care tipa se ridia si merge cu el. Tipul unul super cocalar cu tricou alb cu 3 numere mai mici si lant de gard la gat.. In cluburi tipi de genul asa se numesc vulturi si dau tarcoale la orice pereche de sani ridicati intr-un mod barbar de un sutien cu push-up. Mi se pare penibil in ce hal au ajuns unele persoane.. Nu mai au deloc respect de sine cultura si educatie.
James Kilowatt
Schimba si tu cluburile, du-te la sala de lectura daca vrei sa vezi persoane cu cultura si educatie teehee.gif
pejte
QUOTE (Titi1988 @ Aug 26 2011, 12:37 PM) *
Sincer halba habar n-am ce este in capul pitzipoancelor din ziua de azi.. Intre masina aia si un clk model nou ar alege clk-ul fara ezitare. Am auzit replici in club de genul "pisi te fac cu o tura cu bmw-ul meu seria 7 cu masaj in scaune" eu am ramas :| la care tipa se ridia si merge cu el. Tipul unul super cocalar cu tricou alb cu 3 numere mai mici si lant de gard la gat.. In cluburi tipi de genul asa se numesc vulturi si dau tarcoale la orice pereche de sani ridicati intr-un mod barbar de un sutien cu push-up. Mi se pare penibil in ce hal au ajuns unele persoane.. Nu mai au deloc respect de sine cultura si educatie.

Titi1988
Imi place sa dansez si ma distrez cu prietenii.. Si din pacate in toate cluburile exista astfel de exemplare. Trebuie sa pun o poza laugh.gif brb

sper sa nu iau ban numai 36182451.gif Poza este din 30 iunie in Club After Eight ( in TOP 3 cluburi din CJ pe langa Obsession si Midi)
f1anatic

Iti promit ca iei ban daca mai poze de-astea ! Sterge-o imediat si pune una cu o gagica de calitate !

Ce virsta ii dai lui Tanti ?


Si barbatilor si gagicilor le place sa fie vazute in masini noi, puternice, elegante. Este adevarat ca e mai usor cu masina. Dar bineinteles, exista si aspectul de "calitate".

Este insa mult mai usor sa agati gagici cu asa ceva...Numai ca timpul este limitat. Pe urma cresc si nu mai sint la fel de utili la agatat gagici; insa pot fi folositi la altceva.

klm
CITAT(Titi1988 @ Aug 26 2011, 12:37 PM) *
Sincer halba habar n-am ce este in capul pitzipoancelor din ziua de azi.. Intre masina aia si un clk model nou ar alege clk-ul fara ezitare. Am auzit replici in club de genul "pisi te fac cu o tura cu bmw-ul meu seria 7 cu masaj in scaune" eu am ramas :| la care tipa se ridia si merge cu el.

Daca n-ar exista astfel de tipe ai face sex pentru prima data la 25 de ani dupa vreo 2 ani de logodna si nenumarate ipostaze in care sa-ti fi demonstrat intentiile onorabile.
Fenomenul de atractie pe care il manifesta masina asupra domnisoarelor este unul la fel de vechi ca omenirea: le demonstreaza ca posesorul isi permite sa intretina familia, ca este un bun "vanator" si o persoana importanta in interiorul "tribului"; acestea fiind zise, e logic ca femeia care nu se pricepe la masini va alege intotdeauna un posesor de CLK in dauna unui Gullwing pentru ca habar n-are ca ultimul poate costa de cateva ori mai mult decat primul...
laurentiu
E bine uneori sa ai o masina mai de cult, gen Beetle. Nu exista posesore de Beetle pe langa care sa trec si sa nu ne "flash-uim". Sa vezi ce soc au mai ales daca si ale lor sunt tot verzi... uneori le vine sa sara din masina confused.gif Si recunosc, in functie de starea de spirit raspunsul meu e pe masura biggrin.gif ninja.gif
Imi amintesc ca dupa ce am cumparat masina la o benzinarie era una care se tot uitat la masina si zambea. Am intrat in vorba cu ea, mi-a zis ca i-ar placea o tura cu masina ca e frumoasa foc etc. Am zis ca data viitoare, i-am lasat id-ul meu de mess pe care il folosesc mai rar... am vazut ca mi-a lasat ceva mesaje si pe fb ca am uitat ca i-am promis o tura...

Daca vrei sa agati cu masina sa nu indraznesti sa-ti iei Volvo sau SAAB, ca ramai virgin. Exemplu de tactica:

http://www.youtube.com/watch?v=YRFDcLzr3w0
HalbaSus
@laurentiu, daca mai pui linkuri la manele fara sa avertizezi despre ce e vorba iti iei ban, eu tocmai mi-am legat o instalatie de 300W la calculator, nu vreau sa o stric cu chestii de genul asta...

In alta ordine de idei, eu nu consider ca evaluarea barbatilor in functie de masina e un lucru rau in principiu, asa cum foarte bine a explicat klm e vorba de chestii naturale gasirea unui partener care poata "vana" suficienta "hrana" pentru a "intemeia o familie". Problema (dupa cum o vad eu) este sa educam femeile care isi aleg partenerul pe baza masinii... adica sa le educam in privinta masinilor si ierarhiei in care ar trebui sa-si aleaga partenerul, cateva sugestii:
- SUV: are p..a mica, nu se poate reproduce, de evitat.
- Seria 7/A8 - dintr-un motiv inexplicabil nu a luat S-ul, e ciudat.
- Ssang Yong - daca ma place pe mine inseamna ca sunt urata.
- Maybach - OMFG... daca ma place inseamna ca suntem inruditi.
- Prius/Leaf/Volt/Ampera&co - e ecologist, sigur are prezervative din intestine de oaie.
si mai am cateva idei... daca tot fac alegerea pe baza masinii, macar sa faca o alegere corecta, nu ?

Titi1988
Da ai dreptate klm dar daca situatia este in felul urmator: tipul respectiv si-a luat A8-ul Seria 7 de regula modele din 200-2004 la maxim 10-15.000 euro, bani pe care i-a mostenit de la o viata intreaga de munca a parintilor, scoate masina doar cand merge in club ca in rest nu are bani de motorina/benzina ce sa mai zic ca nu ii pe numele lui masina ca sa nu plateasca impozit... Cam asta ii in esenta the alfa male de Romania. aaaa si sa nu credem ca tipele care accepta astfel de "invitatii" sunt mai rasarite... Daca ne luam dupa topul realizat de halba atunci un prieten de-al meu care are ca si masina personala o duba Mercedes ( intradevar noua) ce sanse are? Nu se uita niciuna la el.. dar daca ar stii ca el si familia lui au vreo 6-7 firme care insumeaza peste 58 de milioane de lei noi cifra de afaceri pe an.. cred ca si-ar schimba opinia whistling.gif Lucreaza baiatul de la 5 dimineata pana la 10 seara si castiga.. nici eu nu stiu cat sincer ninja.gif
DRAGOS
cum zice klm, femeile alea au rolul lor in societate smile.gif

de obicei in club te duci sa te distrezi si sa te simti bine...nu sa-ti cauti marea dragoste. pana la urma sexul e o parte importanta a distractiei.

PS: sper sa nu citeasca cine nu trebuie pe aici ca am belit-o whistling.gif
HalbaSus
Titi, am zis eu ceva de dube ? blink.gif

@DRAGOS, eu nu am inteles niciodata treaba cu clubbingul si cu bumptzi, bumptzi, bumptzi... adica cluburile (in acceptiunea lor moderna) au aparut cam in vremea cand eram eu la facultate, deci aveam "obligatia morala" sa ma duc (macar de cateva ori)... si am fost... si nu mi-a placut... desi mie in principiu imi place orice loc in care se serveste alcool. Nu puteam conversa cu nimeni decat daca ii urlam in ureche, locurile de stat jos erau fie incomode, fie prea putine raportat la capacitatea localului, mesele erau prost asezate, alcoolul era scump, iar lumina era nepotrivita pentru a admira cluberitzele mai dezbracate...

Adica nu ma intelege gresit, nu am nimic impotriva alcoolului, muzicii sau fetelor cu respect de sine scazut, dar nu se poate face toata treaba asta cu lumina aprinsa, muzica data incet si alcool ieftin ? Stiu ca "it has been done before" dar mie mi se pare mai usor sa socializezi (inclusiv sa agatzi) daca poti discuta cu persoana de langa tine (ca sa nu mai zic de persoana care se afla in capatul mesei).
Titi1988
In club te duci sa te distrezi si sa dansezi pana nu mai poti. In legatura cu preturile.. Ii cam scumpa bautura, de regula eu las 100 de lei/ iesire in club. Adica mergem 4 persoane( rezervam masa biggrin.gif ) si de la ora 11 pana la 3-4 dimineata bem cam 2 sticle vodka 750 ml +nectar (160 de lei / sticla) plus intrarea+bacsis+ taxi inapoi acasa=100 lei/ persoana. Daca vrei sa socializezi poti merge in hol la club, unde muzica este la un nivel scazut. ( si dai de tanti de mai sus 36182451.gif )
PS halba,exact prin faptul ca nu ai mentionat am ajuns la aceasta concluzie tongue.gif
klm
CITAT(HalbaSus @ Aug 26 2011, 10:26 PM) *
- Prius/Leaf/Volt/Ampera&co - e ecologist, sigur are prezervative din intestine de oaie.

Epic smile.gif!
CITAT(Titi1988 @ Aug 26 2011, 11:25 PM) *
daca situatia este in felul urmator:

Dar in aparenta situatia nu se prezinta in felul pe care l-ai descris tu iar pentru domnioarele superficiale nu va fi niciodata astfel.
CITAT(HalbaSus @ Aug 27 2011, 09:44 AM) *
Nu puteam conversa cu nimeni decat daca ii urlam in ureche, locurile de stat jos erau fie incomode

Ti-ai raspuns pe jumatate la intrebare: in club nu prea trebuie sa vorbesti cu domnisoarele, zambesti putin, dansezi putin, bei putin; daca mirosi bine iesi pe hol (unde este liniste), schimbi cateva vorbe de duh si plecati sa fiti fericiti, fara prea mult stres, fara prea multa bataie de cap. Trebuie sa intelegem ca si cei mai putin priceputi oratori pot spera sa ocupe locul dintre picioarele unei domnisoare si, cum nivelul deprinderilor intelectuale tinde sa descreasca (eu zic ca nu dar ce stiu eu?!), creste ponderea acestei modalitati prin care bajetii ajung sa-si atinga obiectivul.
HalbaSus
klm, inteleg in parte ce zici tu, dar nu inteleg cum le comunici ca ai seria 7 cu masaj in scaune ? le fluturi cheile ? poate sunt de la seria 3 entry level... mi se pare complicat, se vede ca am imbatranit... eu nu zic ca trebuie sa ii explici teoria relativitatii si sa-i reciti poeme romantice... doar ca treaba cu: bumptzi, bumptzi, bumptzi... zambesc frumos... bumptzi, bumptzi... sper ca a remarcat cheile de la bemveu... bumptzi, bumptzi" mi se pare complicata si inutila... nu ca as neglija importanta fetelor cu respect de sine scazut, doar ca mi s-ar parea mult mai facil ca toata treaba sa se desfasoare intr-o atmosfera normala si placuta (adica la lumina si cu muzica la volum mic), unde e mult mai usor sa vezi daca sanii ei sunt naturali si ea poate observa mult mai usor modelul de bmw pe care il posezi. Win-Win situation.
klm
CITAT(HalbaSus @ Aug 27 2011, 07:58 PM) *
klm, inteleg in parte ce zici tu, dar nu inteleg cum le comunici ca ai seria 7 cu masaj in scaune ?

Of, of!
CITAT(klm @ Aug 27 2011, 03:51 PM) *
iesi pe hol (unde este liniste), schimbi cateva vorbe de duh

Adica scoti cheia si-i sugerezi o plimbare.
former_ozz
Aia de pe plaja e din aceeasi categorie cu aia din club cu "bluza" roz. Cel putin fizic.
HalbaSus
ozz, ti s-a stricat monitorul ? cum adica e aceeasi categorie ? adica, e aceasi categorie ca ambele sunt femei in costume de baie... dar totusi e o diferenta mare intre ele... daca nu altceva macar vreo 15 ani biggrin.gif
former_ozz
In afara de virsta mie imi arata la fel smile.gif.
Titi1988
Halba esti mortal laugh.gif 36182451.gif) bumptzi bumptzi laugh.gif
Cea de pe plaja are silicoane si ii ok cum arata, parerea mea
HalbaSus
tehnic tu ai dreptate, dar si eu am dreptate cand spun ca intre asta:



si asta:



e doar o diferenta de varsta... si totusi, diferenta e destul de mare.
solmar
N-am avut WIFI pe unde-am fost si n-am deschis filmuletele (oricum am consumat net la greu pe tel) si m-am perpelit ca nu vedeam care era spilul. Tipa intra la MILF si cam atat.
Titi, m-ai acrit cu lesinata aia. Pedeapsa - trebuie sa pui cel putin alte 3 bucati (bucati, nu tot haladite) sa speli rusinea. Iar sclifositei in roz poti sa-i transmiti cand o vezi ca am vazut pe marginea drumului activiste mai rasarite decat ea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.