Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Muzica pe Internet
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Muzica
Andrei Suzuki
Imi spuneti si mie un site/niste site-uri de pe care sa imi iau si eu muzica? Si romaneasca si straina.Sau ceva programe gen KaZaa. Merci
madalina
Program: DC++ (se dowloadeaza de pe net). Apoi ai nevoie de huburi.
Andrei Suzuki
Da,stiu programu. Insa nu prea imi place.E destul de complicat (cel putin pana te obisnuiesti) si nu imi place ca trebuie sa dai share la muzica..si ce mai ai tu pe acolo...
Ma gandeam la vreun site..ceva
madalina
Gasisem niste site-uri cu muzica gratis, insa cea mai noua era de prin 95-96. Tot ce era peste, se platea.
Andrei Suzuki
Imi zici si mie site-u de unde pot sa-l downloadez ca nu il gasesc pe google.
Senator
Incearca pe www.yourmp3.net .
James Kilowatt
www.yourmp3.net Asta mai da si fisiere parolate, mai da si muzica... cum ti-o fi norocul
incearca kazaa (K++Lite care iti da din prima statul de smecher)
Incearca si e-donkey
klaus
tot mai simplu e cu dc++-ul ..macar merge bine nefiind pe extern. legat de chestia ca trebuie sa share-uiesti si tu muzica sau alte fisiere, e normal...altfel nimeni nu ar share-ui nimic si nu ai avea ce sa iei laugh.gif
cel mai bine te inveti si tu sa folosesti dc-ul smile.gif
Andrei Suzuki
Bun,dar imi ziceti si mie un site de unde sa il iau ca pe google nu am gasit nimic.
klaus
de exemplu de aici http://belnet.dl.sourceforge.net/sourcefor...Plus-0.4034.exe
Andrei Suzuki
Merci.Sa traiesti. smile.gif
Christina26262
QUOTE(Andrei Suzuki)
Imi spuneti si mie un site/niste site-uri de pe care sa imi iau si eu muzica?


http://www.mp3shits.com/
Andrei38283
www.mp3atomic.tk Are topurile mai multor radiouri. Treubuie sa te intregistrezi la ei (inregistrarea e gratis).
VECTOR
incearca si imesh (il iei de la www.imesh.com). e un fel de kaza mai prietenos.
si daca nu vrei poti sa dai disable share.
fdisk39545
Nu e cam warez subiectul asta?
Cum stam cu legalitatea descarcatului de muzici de pe net?
?:|

Ciauz!
Andrei Suzuki
Eh,si tu acum. wink.gif
James Kilowatt
Oricum, nu a zis nimeni dintre noi ca downloadam muzia... discutam doar asa, pur teoretic si abstract :blackeye: Muzica piratata e un fenomen si noi nu putem sa ne prefacem ca nu exista laugh.gif
Andrei Suzuki
Corect.Si fiind un fenomen care a luat o asemenea amploare,n-are rost sa incercam sa il combatem,nu? laugh.gif
James Kilowatt
Desi e politically idiot, eu as spune chiar sa-l incurajam laugh.gif Nu de alta, insa in felul acesta putem oferi sanse egale tuturor artistilor, si nu doar celor scosi din laboratoarele de clonare ale caseler de discuri laugh.gif Internetul mai taie din profitul unor artisti si artiste ale umanitatii si ofera sansa de a se face cunoscuti si unora care merg impotriva curentului laugh.gif E chiar mai democratic, nu?

Plus ca ... ce atata copyright? si asa canta calculatorul si nu blonda, ea numai da din gura si incaseaza banii... daca e convinsa ca stie sa cante n-are decat sa castige din concerte live.

Stiti clipul ala a lui Korn scos anul trecut? Am uitat cum se cheama.... daca datele care le baga aproape subliminal in el sunt cat de cat corecte, atunci traiasca warezul :cheers:

Sper sa nu sara moderatorii in sus... nu cred ca am spus nimic ilegal, nu? Adica, nu am spus "downloadati", in cel mai rau caz am spus "mai ascultati si altceva" laugh.gif Sper ca matricea in care ne exprimam acum nu e plina de agenti Smith cu ochelari negri si sase stelute laugh.gif

LA magazinele de discuri poti asculta un CD inainte sa-l cumperi, fara sa platesti. Daca downloadezi o bucata, o asculti, te apuca un acces de nebunie (sau de bun simt) si o stergi, mai e ilegal? E doar acelasi lucru... :roll:
SSARG
www.mp3000.net
Alecs
www.mp3mtv.com
Andrei38283
Am uitat sa zic de www.flor.cc au melodii noi si nu trebuie sa te inregistrezi la ei.
Andrei38283
Am uitat sa zic de www.flor.cc au melodii noi si nu trebuie sa te inregistrezi la ei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.