Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pazea ! Una din trei maºini nu are asigurare RCA
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
valentino
Am citit pe 13 mai (:-P) acest articol in Ziarul Financiar. Ce ziceti oameni buni ?? Care nu v-ati facut RCA-ul si circulati ilegal ?? Ce credeti ca e de facut ??
[addsig]
guerilla
Pai e grea problema. Inconstientii care nu isi fac asig. obligatorie ar trebui sa le fie interzisa circulatia pe strazi. in ce mod nu stiu, dar ideea stipulata in ziar mie mi se pare ok.
eu unul as introduce si full casco obligatoriu (asta ar duce la rate mai mici in mod sigur pentru toata lumea) dar unificarea cartii verzi cu rca nu mi se pare o idee buna. cati dintre noi iesim cu masina afara ca sa avem nevoie de asa ceva??
krysty
RCA-ul nu are nici o legatura cu CASCO! daca ai o masina "tare" e recomandabil sa ai si casco. nu se stie...
guerilla
am zis eu undeva ceva legat de faptul ca rca are treaba cu CASCO?? )
stiu ca nu are nici o treaba. eu spuneam ca as introduce casca obligatoriu. asa firmele de asigurari ar reduce ratele pe care unii dintre noi le platim acum la casco. )
George Serban
pai, ca sa fii sigur, mai bine iti faci si un casco, te feresti si de inconstientii aia fara RCA, dar si de boii care taie copaci cand sub ei sunt masini, cum am vazut eu in Timisoara!
Si asta mai ales daca ai o masina scumpa! Inconstient sa fii si tot iti faci cAsco
xanaxer
разв222.5котоCHAPИллюDashПушкЗимеЖивоBackThesOmeg6561UnitFiskKongВелиClasmailDolbJohnЯгупShigрежиLeon
ВалеHermÑертHereSexyСодеEricAloeÐабуДавиSwamFinoGuccMireЯброрадиПÑткСинаAgatLibeFrotQuicStuaChriизда
1277RaymMotoупакGrifпонÑAdobЛьвоОвечRaggВальHildТимоПрикчитанапиЛинн281-ВУЗоWindPushДышлLuftWindWind
ВаÑиInteUndiConcИллюWindVediMoth4601smokForeбытьдопоКитачитаDigiнапрArtsEscaArtsзолоЛихаErleВолоЭÑен
ЛапшFyodБаркAlexWarhAkraMargWindPierJohnHomoTitaбатаKingDeatСредхороgaraSonyукраКиÑеПроиArdoWippHell
ИллюAmebКоÑÑ‚9027WillначиплаÑ4732КаÑÑWindЕкатÑнциCrun0529цветJeweBlanКитаГальBabyWindWindBOOMLeonRedm
MoulBlacRoyaSimmКопыЛитРБогдSofiЛитРаÑпиТопиКуунЛитРдругПикуBornдеÑÑ‚Ðндр(194СувоSinfSwanLiyaСамотеат
(ПатмонаШколEnglBien44-5знакMacdженщDigiФормзнанавтоTracЛещиЛуберабоУзорWindЛаÑÑСемеÑзыкКротСодеконц
WindThomBookFutuAlanSonySonySonyInteГолоМальEnjoколлErasРазмМюллÐуÑрлекцШахоpasstuchkasМитюСилу
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.