Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Caut masina SH
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
crevetzel
Salut.
caut si eu o masina second hand,am un buget de maxim 6000E.
Ceva micut pana in 1400cmc se fie diesel daca se poate.
Ceva recomandari(exclus dacia)daca se poate.

T u d o r
Dacia o iei noua in banii astia, chiar si diesel cu 3 rable. De ce s-o excluzi din discutie?! Dar ma rog, e optiunea ta.

Gasesti masini decente la 6000 euro, depinde si ce marca iti doresti. Eu ti-as recomanda un Peugeot 207 1.4 hdi, mie imi place in mod deosebit masina asta. Acum totul tine de ce-ti place tie. Daca ne mai dai niste detalii am putea restrange cautarea.
crevetzel
M-am axat pe ford fusion si fiesta,dar nici VW golf IV sau polo nu e de lasat.
eu am permisu de doar 4 luni de zile si am vrut parerea unora care au ceva experienta ca sa imi ofere cateva ideei despre ce masina ar fi buna ptr un incepator,tinand cont ca nu as vrea sa o vand dupa 4 ani...biggrin.gif.asta din cauza ca nu mai dispun de finante.
James Kilowatt
Pai in cazul asta Tudor are dreptate, mai bine iei una noua.
G e o r g e
daca nu vrei sa o vinzi dupa 4 ani ia ceva nou.
crevetzel
Da si eu vroiam ceva nou...dar totusi as vrea ceva strain....am gasit un ford fiesta 1.2,16V,benzina,12000Km...ceva pareri despre masina asta?
G e o r g e
daca pui benzina buna nu ar trebui sa ai probleme cu ea smile.gif

thumbsup.gif
crevetzel
vreau sa stiu daca este fiabila....si daca cineva a avut masina asta sau cmc mai mare.
Daca piesele sunt acceptabile la pret,si cam cat mar duce o revizie?
G e o r g e
in primul rand o revizie e mai scumpa decat cratima in discutii !

apoi , da ! vrei sa iti dau CNP ul persoanei sa il verifici ?

colegul meu de birou a avut fiesta 1.4 diesel si acum o are in continuare in familie, fosta prietena a altui coleg tot asa. o revizie e in jur de 400-500 lei iar piesele sunt decente la achizitie.

BaiatuldeCartier
cred ca in cerintele tele se incadreaza si un opel astra sau corsa 1.3 cdti, motoare fiabile
crevetzel
corsa astea noi sunt cam scumpe si nu prea am gasit pe saiturile de specialitate nimic.
BaiatuldeCartier
QUOTE (crevetzel @ Jul 19 2011, 04:51 PM) *
corsa astea noi sunt cam scumpe si nu prea am gasit pe saiturile de specialitate nimic.



pai eu nu ma refeream la alea noi, din ce stiu eu exista moatoare de 1.3 cdti si pe corsa pana in 2004
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.