Help - Search - Members - Calendar
Full Version: golf3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
starrboy32
din nou eu... biggrin.gifClick to view attachment as mai avea o intrebare legata de aerul conditionat pentru acelasi golf....1.8...stiti ca la aer are 3 butoane care se invart regland tipul aerului....1 este pentru alegerea presiunii aerului,cat de tare sa iese al doilea pentru alegerea de aer rece sau cald si al treilea pentru alegerea locului pe unde iese aerul,parbriz,picioare,cap si picioare.......mno problema mea este ca nu mai functioneaza butonul ala de unde setezi puterea aerului(presiunea lui,butonul cu numerele de la 1-4).El functioneaza doar pe treapta 4....adik la ultima....cand e pe 1 nik.....pe 2 nik.....pe 3 nik.... si pe 4 merge.....imi puteti spune va rog ce are......ms mult:D...daca stiu ceva o sa va zic si eu!
James Kilowatt
Ala de "presiune" de de fapt ventilatorul. Unele masini au o siguranta si un releu pentru treptele 1-2-3 si una separata pentru 4. Probabil la tine s-a ars siguranta (sau s-a dus releul, daca exista) pentru primele 3 trepte.
starrboy32
aha ms......
starrboy32
si siguranta aia unde este>???biggrin.gif
James Kilowatt
Ori undeva sub bord, in spatele unui panou, poate pe langa mufa de diagnoza. Ori intr-o cutie in compartimentul motor. Ar trebui sa scrie in manual, poate gasesti unul pe undeva... Releele daca exista e posibil sa tie tot p-acolo.
Vezi sa nu incurci ventilatorul de habitaclu cu ventilatorul motorului.
starrboy32
va rog imi poate spune si mie cineva pretul aproximativ unei schimbari complete a instalatiei electrice?...ms mult
starrboy32
Buna! Imi puteti spune si mie va rog,sigurantele 6,7,8,13 de la ce sunt? unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.