Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Salut , need help please !!!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Alex34679
Salut , am si eu nevoie de ajutor , vreau sa aduc un opel din italia cu toate actele legale , asigurare acolo pana in 2006 luna 4 . Masina este din 1992 si are 145.000 km pe bord , etc. Vreau sa stiu daca am vreo sansa sa reusesc in romania sa o inscriu , daca da , care ar fi posibilitatile ...sa pun euro 3-4 pe ea ,etc. Inco o intrebare , in cazul in care nu ar exista abosolut nici o sansa sa o inscriu in romania , cat as putea circula in romania legal cu ea , pana cand ar trebui sa ies cu ea din tara ? si daca de ex. dupa perioada cat as putea circula legal cu ea in tara as iesi din tara cu ea si dupa ..sa zicem 2-3 zile as intra iar cu ea in tara..se poate ? am voie dinou sa circul legal cu ea ? Se platesc ceva bani ? oky , pt moment intrebarile astea ma macina rau de tot smile.gif . Multumesc Anticipat si sper sa primesc cateva raspunsuri pe care sa ma pot baza !
Watcher
Apropos de partea a doua a intrebarii eu stiu ca ai voie 30 zile dupa care trebuie sa iesi cu masina din tara...
Alex34679
cred ca m-am exprimat gresit , asa ca o sa explic mai pe larg..fratele meu este plecat in italia , si are cetatenie..si vrea sa vina in tara pt cateva luni , deci masina este pe numele lui , are asigurare acolo in italia totul este legal la masina ..si vreau sa stiu cat se poate circula legal cu ea aici..si daca ar merge sa o inscrie in vreun fel legal aici in tara pe numele meu..adica sa mi-o dea mie cand pleaca. Mersi .
Andrei Suzuki
Poate sa circule pe o durata nelimitata cu masina aici,atata timp cat e totu legal cu actele(asigurare,talon etc) in Italia.Insa nu poate sub nici o forma (legala) sa o inscrie in Romania.
Marius52147
dar fratele din romania poate sa umble cu masina fratelui din italia????
TDiFan
da! va putea merge... dar dupa 3 luni fratele mai mare va trebui sa scoata masina din tara si sa o introduca inapoi ca fratele mai mic sa poata circula cu ea..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.