Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme butoane
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Fabia 1
ionelh
nu stiu exact cum i se zice dar am geamurile electrice toate 4 plus blocare usi,plus butonul cu un copil desenat pe el care nu raspunde la nici o comanda ce rol are si ce ar putea avea de nu merge stie cineva sau a mai patit cineva asta?
mike.omega
Butonul cu copil pe el (interesanta ideea) blocheaza comanda geamurilor electrice din alta parte decat de la sofer wink.gif
DRAGOS
buton anti copii 36182451.gif

fabulos, mi-as monta si eu. oare in cat timp se amortizeaza investitia fata de pretul prezervativelor? teehee.gif
ionelh
si atunci care e rolul acelui buton? P.S. PT. honda(DRAGOS) pe alti ia inzestrat doamne doamne cu un lucru minunat pe lumea asta poate intr-o zi vei avea si tu o bucurie asa mare care sta in spate in masina si umbla pe la butoane.......daca nu poti cheama-ma te rezolv de un baietel imediat thumbsup.gif 36182451.gif
Mariustom
CITAT(ionelh @ Jun 4 2011, 01:18 PM) *
.......daca nu poti cheama-ma te rezolv de un baietel imediat thumbsup.gif 36182451.gif

Fără atacuri la persoană, se permite doar atacarea ideii verymad.gif

Nu ai un manual de utilizare al mașinii ???
ionelh
nu am manual numai in germana apoi sti tu cu cine intelege germana,nu e frumos sa faca nimeni misto (atacuri) dar nu stie nimeni niciodata cu cine vb asa ca sa o lasam balta hai sa lamuri povestea cu butonul ce sa fac ca nu merge nimic adica apas si nici o reactie la geamuri sau usile din spate care este concluzia
DRAGOS
prietene, faptul ca esti analfabet si pe deasupra nu esti in in stare sa intelegi o gluma menita sa te ajute sa-ti repari greseala nu e problema mea.

butonul ala in niciun caz nu este ANTI-copii, ci pentru protectia lor.
ionelh
daca este cineva care stie despre ce e vb.il rog sa scrie,alte persoane care numai se afirma sa caute asta in alta parte,deci stie cineva daca poate fi de prin sigurante sau de prin alte contacte?acel buton nu reactioneaza nici cum
Mariustom
Asta te ajută ???

Vezi că ai pm wink.gif
Titi1988
Pe langa butonul acela de blocare a geamurilor din spate mai trebuie sa fie pe interiorul usilor din spate un buton (culiseaza sau se apasa) si blocheaza deschiderea usilor spate dinauntru ( in manual cele 2 sunt trecute la protectia copiilor sau ceva de genul) si nu mai luati personal toate glumele..parca aveti 15 ani verymad.gif

PS marius.. iulia a zis ca esti neserios si sa schimbi avatarul 36182451.gif))) laugh.gif eu nu zic nimic blush.gif
HalbaSus
Titi, cu tot respectul pe care il purtam si noi (si banuiesc ca si Mariustom) Iuliei, Mariustom nu isi va schimba stilul avatarelor prea curand... au mai incercat si altii, fara absolut nici un rezultat. Eu zic ca e bine asa... whistling.gif
Titi1988
QUOTE (HalbaSus @ Jun 6 2011, 05:39 PM) *
Titi, cu tot respectul pe care il purtam si noi (si banuiesc ca si Mariustom) Iuliei, Mariustom nu isi va schimba stilul avatarelor prea curand... au mai incercat si altii, fara absolut nici un rezultat. Eu zic ca e bine asa... whistling.gif


eu nu comentez.. eu vreau sa il schimbe dar cu unul pe aceeasi tema laugh.gif whistling.gif
Mariustom
offtopic.gif Titi, sub avatarul meu am trecut, ca "Titlu al membrului" Un încăpățânat !!!

Restul e ... can-can whistling.gif

PS: acest avatar e legat de ... mecanică, e vorba de frecare whistling.gif rolleyes.gif
ninja.gif
HalbaSus
...si implicit de lubrifiere...
ionelh
hai ca din manual am inteles cum se blocheaza usile spate dar nu inteleg de ce nu merge blocarea geamurilor?a mai petit cineva asta si ce ar fi de facut sau poate e din sigurante si nu e pusa sau arsa
mike.omega
Siguranta de la geamurile electrice este una singura, in mod normal.
Mai degraba ar trebui sa desfaci panoul usii si sa demontezi modulul de control al geamurilor. Poate acolo e problema. Poti verifica pe capacul de la panoul de sigurante sa vezi care e siguranta pentru geamurile electrice.
Mariustom
offtopic.gif Pt ionelh:
- deoarece scrii oribil în română fără a fi explicat motivul;
- pt că știi să răspunzi cu o aluzie total deplasată la o glumă;
- pt că am căutat pt tine și ți-am trimis manualul de utilizare în română (deși n-am deloc nevoie de el) și n-ai avut bunul simț să-mi mulțumești, nu așteptam plocoane dar nici nu-s sclav pe plantația ta;
din acest moment personal nu-ți mai acord nici un sprijin !!!
Acest ultim punct a fost picătura care a umplut paharul !
Pt cineva care sare imediat să demonstreze ce greu e din partea unui mascul să facă copii dar nu are bunul simț să mulțumească pt ajutorul care l-a primit (până acum) timpul a trecut prea repede pt el. Iar pt mine a fost o lecție în plus.

Oricum, îți doresc baftă să rezolvi problema, dar din partea mea nu vei mai primi ajutor !!!
ninja.gif
ionelh
mester,cred ca ai inima de domnisoara,eu am intrebat ce pot face,dar vad ca voi aveti doar chef de alinari pe site si de mangaieri,lasa-te deoparte sau mai bine scrie o carte de filologie daca esti expert in limba romana.lasa pe altii care ma pot ajuta sa scrie
Titi1988
wait 4 it.. urmeaza replica lui marius thumbsup.gif
Mariustom
Tu nu meriți să fii ajutat !!!
Pt că n-ai inimă și suflet, ești nerecunoscător și aștepți doar ajutor, fără a căuta și tu (dovada, manualul care îți este util dar nu te interesa să-l cauți pe net).

Pt că nu vreau să intru în polemică, chiar dacă n-am zis tot, încerc să mă opresc aici !
ninja.gif


PS: bine-nțeles Titi, nu mă las "terfelit" de cineva care n-are bun-simț !!! verymad.gif
AlexTM
Marius, nu te mai agita. Ignora-l si ai sa te simti mult mai bine.
Titi1988
QUOTE (AlexTM @ Jun 9 2011, 07:57 AM) *
Marius, nu te mai agita. Ignora-l si ai sa te simti mult mai bine.


are dreptate alex...nu are rost marius draga sa iti pui mintea cu anumite persoane ninja.gif l-ai ajutat.. tu sa fii cu sufletul impacat...
Mariustom
Sunt, pt că l-am ajutat în ciuda replicii necivilizate la adresa lui Dragoș.
Doar că i-am bătut obrazul, dar văd că n-am cui ... banned.gif

Noi să fim sănătoși smile.gif
Și să iubim în continuare whistling.gif
Tot ce-i frumos rolleyes.gif
ninja.gif
ionelh
te crezi atat de important,afla ca manualul de pe net il am de la tine nu l-am putut descarca,si vb asa cum sti si cum ai invatat in cei sapte ani de acasa cu cine iti permiti dar controleaza-te ca am impresia ca esti mult mai analfabet decat faci pe altii,si nu cunosti semnificatia cuvantului,plus ca esti mult mai lipsit de respect sau poate atata poti si cunosti,asta e vezi de treaba ta si lasa pe cine are cu ce sa ajute sau sa explice nu tu cu mizeria ta de vocabular
DRAGOS
curata cineva aici? e cam multa mizerie, zic smile.gif
HalbaSus
Ionele, să știi că am aflat cine ți-a stricat "butonul anti-copii". Probabil profesorul tău (sau poate o coaliție a profesorilor) de limbă română, frustrat de eșecul major pe care l-a(u) avut în demersul de a te învăța reguli elementare ale gramaticii limbii române.
Titi1988
next round. FIGHT! yes.gif starwars.gif
pejte
Vreau si eu un buton anti-copii. Se poate monta aftermarket?
mike.omega
Hai gata!
Razboi de orgolii in parc la ladita de nisip, nu aici!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.